У Криму почали висихати річки: ситуація з водою буде тільки погіршуватися

1 520

У тимчасово окупованому Криму через слабкі опади почали висихати річки. Про це розповів експерт Кримськотатарського ресурсного центру, еколог Євген Хлобистов,  пише SEEDS.

Лише в річці Малий Салгир спостерігається місячна норма, в інших – до 54% від цього показника, через що рівень води в деяких знизився, або зовсім річки почали висихати, повідомляє Кримськотатарський Ресурсний Центр.

“Це природні процеси: в Криму зараз відносно мала кількість опадів, паралельно зі штучних водосховищ воду забирають для повсякденних потреб. Окрема проблема – це забудова навколо річок, тому що зараз забудова має хаотичний, неврегульований характер й через забудову знищуються ці маленькі джерельця, які є елементами активного живлення річки”, – розповів експерт.

За його словами, на стан річок, в першу чергу, впливає кількість опадів.

“Забудова берегів річок, плюс сезонне зниження кількості опадів, а в Криму зниження будуть періодично виникати у зв’язку з глобально-кліматичними змінами, – річки будуть пересихати”, – зазначив він.

Читайте також: Кабмін на місяць продовжив дію відстрочок від мобілізації

Окрім того, експерт нагадав, що в 2020 році в Криму пересохла більшість малих та середніх річок.

“Одна з найбільших річок Криму у 2020 році втратила своє існування – там сухе русло було, а за часів Івана Айвазовського є відповідна картина, де видно, як в гирло річки Бельбек заходять пароплави”, – нагадав він.

Хлобистов зазначив, що серед причин висихання річок є мілітаризація Криму, збільшення кількості постійного населення, нераціональний розподіл води між регіонами Криму.

Експерт підкреслив, що ситуація для кримчан з водою буде тільки погіршуватися.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Володимир пише

    Одні пишуть що водосховища повні …інші пишуть річки міліють.. ви шановні визначіться нарешті. Бо довіри до смі вже зовсім не має .

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!