Вчені винайшли метод перетворення курячого жиру у накопичувачі енергії

0 133

Глобальний перехід до більш стійкої, “зеленої” енергетики збільшив запаси потужності та попит на пристрої зберігання енергії. На жаль, деякі матеріали для цих пристроїв можуть бути дорогими і небезпечними для екології, пише SEEDS.

Вирішити проблему дасть змогу виробництво альтернативних пристроїв зберігання енергії з речей, які зазвичай викидаються, пише Tech Xplore.

Читайте також: Аномальні заморозки знищили майже весь урожай лохини в деяких господарствах України

Експерти з ACS Applied Materials & Interfaces повідомляють про метод перетворення курячого жиру на вуглецеві електроди для суперконденсаторів, які зберігають енергію і живлять світлодіоди.


За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2023 році глобальні потужності поновлюваних джерел енергії зросли майже на 50% порівняно з попереднім роком.


Але вся ця надлишкова енергія має десь зберігатися, щоб світ міг згодом отримати вигоду з її виробництва. Наприклад, сонячні дні в Каліфорнії нещодавно призвели до негативних цін на електроенергію через надлишкову пропозицію сонячних панелей на дахах.

У нещодавніх спробах розробити високопродуктивні запам’ятовуючі пристрої були використані переваги вуглецевих матеріалів, таких як графен, через їхнє ефективне транспортування заряду і природний достаток. Але не все так добре. До їхніх мінусів належать дороге виробництво, забруднення довкілля та викиди парникових газів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!