Вегетація озимих на більшості території України припинилася

0 154

Протягом першої декади грудня вегетація озимих культур на більшій частині території України фактично припинилася, йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру.

Про це повідомляє  АПК-Інформ.

Так, на початку декади в результаті зниження середньодобової температури повітря до негативних значень на полях західних, Житомирської, Чернігівської, Сумської та Черкаської областей було відзначено остаточне припинення вегетації озимих культур, — уточнили спеціалісти.

Протягом декади повільні ростові процеси на посівах озимих відзначалися в південних і місцями центральних областях України, тоді як на решті території країни активні ростові процеси припинилися.

«Загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур не спостерігалося. У найхолодніші дні мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур і багаторічних трав (3 см) місцями у Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях знижувалася до мінус 3-5°С, на решті території країни — до мінус 2° — плюс 1°С, що значно вище за критичну температуру вимерзання, яка, за розрахунками агрометеорологов, становила: озимої пшениці — мінус 12-18°С, озимого жита — 15-17°С, озимого ячменю — мінус 10-12°С», — йдеться в огляді.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!