Вінниця об’єднує агровиробників під спільним брендом «Вінницький фермер»

0 264

У Вінниці стартує Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки. Діятиме вона протягом 2023-2025 років на території Вінницької міської територіальної громади, пише SEEDS.

Одним із результатів роботи нової програми має стати поява фермерських кооперативів та створення бренду “Вінницький фермер”. Поява нового бренду має спростити доступ місцевої продукції на полиці торгових мереж.

Долучитися до фермерського кооперативу зможуть як діючі товариства та фермерські господарства, так і фізичні особи, які працюють в аграрній сфері на приєднаних до громади територіях.

«Фермер-одноосібник ніколи не забезпечить об’єм, який потрібен великому ритейлеру, але якщо об’єднати, наприклад, 100 фермерів в один кооператив, то мова йтиме уже про зовсім інший масштаб та інші перспективи.

У нас є статистика, за якою місцеві фермери забезпечують лише близько 2,2% продуктів, які споживаються у Вінниці. Цією Програмою, ми надаємо реальну допомогу в збуті продукції і, одночасно, стимулюємо виробників аграрної продукції виходити з тіні», – зазначає староста Вінницько-Хутірського округу Владислав Кривешко.

Читайте також: ФАО та ЄС нададуть фінансову підтримку українським фермерам на суму 15,5 млн доларів

Програма передбачає як консультативну допомогу, так і конкретні фінансові механізми у вигляді фінансової допомоги або кредитної підтримки. Вона має закласти фундамент для майбутнього розвитку та вибудувати відносини між різними учасниками, повідомляється на сайті Вінницької міської ради.

Сьогодні на території Вінницької міської територіальної громади працюють 16 фермерських господарств та 13 сільськогосподарських товариств.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!