ФАО та ЄС нададуть фінансову підтримку українським фермерам на суму 15,5 млн доларів

0 310

Сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі сільськогосподарські підприємства отримають фінансову допомогу від проєкту, що фінансується Європейським союзом (ЄС) та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО), для підтримки функціонування та зміцнення виробничо-збутових ланцюгів та їх адаптації до умов воєнного часу. Загальна сума фінансування – 15,5 млн доларів, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

Проєкт буде спрямований на підтримку виробників у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та деяких частинах Чернівецької області. Фінансування поєднується із консультаційною підтримкою аграріїв.

«Кошти ЄС для цього проекту ФАО спрямовані на відновлення чи посилення функціональності сільськогосподарських виробничо-збутових ланцюжків на довоєнному рівні. Це необхідно для задоволення продовольчих потреб місцевого та переміщеного населення на заході та вирішення проблеми відсутності продовольчої безпеки в інших частинах країни у найближчій та короткостроковій перспективі. Така допомога матиме вирішальне значення для запобігання продовольчій кризі у 2023 році», – сказав Крістіан Бен Хелл, голова сектору менеджменту сільського господарства Представництва ЄС в Україні.

Продовольча безпека стрімко погіршується

Ситуація з продовольчою безпекою в Україні різко погіршилася після початку початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, яке призвело до знищення посівів, сільськогосподарської та іншої цивільної інфраструктури та порушило ланцюжки постачання та формування ціни на продукцію.

Нещодавня загальнонаціональна оцінка ФАО впливу війни на сільське господарство та сільські домогосподарства показує, що кожен четвертий із 5 200 респондентів скоротив або припинив сільськогосподарське виробництво через війну. Реалізація цього проєкту ЄС розпочалася у лютому 2021 року з етапу підготовки, але потім була призупинена через війну для перепрофілювання для задоволення поточних потреб. У березні-травні 2022 року сільськогосподарська допомога була надана більш ніж 6 000 сільських домогосподарств. Ця допомога покривала гостру потребу населення у засобах сільськогосподарського виробництва, готівці, насінні овочів та насіннєвій картоплі для продовження виробництва продуктів харчування для домашнього споживання.

«Свідчення окремих осіб та сімей, з якими я познайомився під час своїх поїздок у нові доступні райони, підтверджують нагальну необхідність негайної допомоги для відновлення їхніх господарських можливостей та уникнення залежності від гуманітарної допомоги. Водночас вкрай важливо, щоб уряд підтримав їхні старання щодо розвитку сільськогосподарського сектора, а також зміцнення та диверсифікації виробничо-збутових ланцюжків», — сказав П’єр Вотє, голова офісу ФАО в Україні.

Оскільки війна триває, учасники ринку, включаючи велику кількість домашніх та сімейних ферм, індивідуальних виробників, невеликих компаній, трейдерів та переробників, мають труднощі з доступом до ресурсів, фінансів та інвестицій для забезпечення безперервності та розширення операцій. Основні труднощі, які очікуються в найближчі кілька місяців як у рослинництві, так і в тваринництві, пов’язані з низькою вигодою від продажу продукції, обмеженим доступом до добрив чи пестицидів, а також до палива чи електроенергії для живлення обладнання.

Своєчасна підтримка виробників

«Хоча необхідну аналітичну роботу було завершено до війни, її ескалація змінила середовище планування та змінила пріоритетні потреби учасників агропродовольчого сектору. Проєкт спрямований на надання своєчасної підтримки сільгоспвиробникам та малим сільськогосподарським підприємствам у терміново необхідному доступі до фінансування, технічних консультацій та консультацій щодо розвитку бізнесу, а також інформації про ринок. У воєнний час ці інвестиції необхідні для забезпечення діяльності сільськогосподарських виробників, підтримки їх адаптації до умов, що змінюються, і закладення основ сталого зростання», – сказала Анна Антонюк, менеджер проєктів ФАО Україна.

Програму підтримки інвестицій буде запущено через Державний аграрний реєстр України (ДАР), і, починаючи з березня 2023 року, відповідні гранти надаватимуться сільськогосподарським виробникам та сільськогосподарським підприємствам у таких галузях:

Львівська область:

  • ягоди;
  • овочі;
  • аквакультура.

Закарпатська, Івано-Франківська та частина Чернівецької областей:

  • “Гуцульська овеча бриндзя”, захищене найменування походження (PDO);
  • “Гуцульська коров’яча бриндза”, захищене найменування походження (PDO);
  • закарпатський мед, захищена географічна вказівка ​​(PGI);
  • закарпатське вино.

Гранти у розмірі від 1 тис. до 25 тис. доларів США виплачуватимуться в українськух гривнях (UAH) за чинним обмінним курсом, та бенефіціари повинні будуть внести відповідний внесок для фінансування запропонованих інвестицій. Конкретні критерії відбору, а також процедурні та адміністративні вимоги до подання заявки опублікують в рамках рекламної кампанії, яка, як очікується, буде запущена найближчим часом.

Читайте також: Через війну чверть українських домогосподарств скоротили чи припинили сільськогосподарську діяльність – ФАО

Крім того, проєкт спрямований на надання допомоги Національній академії аграрних наук у збереженні унікальної національної колекції генетичних ресурсів рослин, що має світове значення за обсягом та різноманітністю генетичного матеріалу. Проєкт забезпечить збереження колекцій генетичних ресурсів рослин України шляхом їхнього переміщення у безпечне місце зберігання, а також покращить базу цих колекцій за допомогою сучасної ІТ-підтримки.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!