Виноградар-експериментатор випробував під Києвом понад 300 сортів лози

0 1 433

Вирощування винограду – процес копіткий, вимагає особливої ​​уваги і турботи. Більшість виноградників розташовані на півдні України, але багато хто успішно вирощує лозу в центральних регіонах України, зокрема, в Київській області.

Одним з кращих успішних виноградарів і експериментаторів Київської області по праву називають Івана Безродного з Пущі-Водиці. На сьогоднішній день він вже випробував понад 300 різних сортів винограду, і продовжує експериментувати.

Виноградник Івана Безродного розташований серед лісу. Коли тут знаходишся, то відчуваєш, що до кожної лози господар ставиться з особливою любов’ю. Кожне гроно акуратно загорнуте в спеціальні мішечки-сітки, які захищають лозу від ос і різних комах. Іван Безродний розповідає, що сам розробляв принцип облаштування винограднику:

“Я дивився, як у інших, перевіряв їх системи на надійність і доцільність, вивчав, як отримати урожай, і що треба зробити, щоб його не зіпсувати. Грунт тут – суцільний пісок, але мені подобаються смакові якості, які має виноград, вирощений на піску: поєднання цукру і кислоти чудове”.

Іван Безродний каже, що перед тим, як вирощувати виноград на піщаному грунті, необхідно внести в землю родючу суміш, яка складається з чорнозему і інших корисних речовин, а оптимальна ширина міжряддя – 3 на 3 метри.

“Все це в комплексі дає позитивний результат. І за умови організації правильної агротехніки на піску, культиватором працювати треба два-три рази за рік. Також варто враховувати, що в наших м’яких кліматичних умовах основне завдання – не залити більше води, а утримати ту вологу , яка є.

Я проводжу полив два рази в рік. В цьому році, наприклад, робив полив 20 липня, а наступного разу буду поливати після обрізки винограду. Тоді води можна внести багато, потім все прикопати, щоб зберегти вологу до весни. До того ж, взимку снігу достатньо, в районі 60-80 см. Клімат м’який, нормальний, а граду і безсніжні зими жодного разу за 15 років не було”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Тechdrinks.info

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!