Виноградарі України отримають грантову підтримку на розвиток господарств

0 534

За 2022 рік площі виноградників зменшились на третину від довоєнних. Відповідно, скоротились і врожаї. Шляхи вирішення цих та інших проблемних питань виноградарів обговорили під час комітетських слухань в Раді, пише SEEDS.

«Для розвитку галузі разом з Мінагрополітики аграрний комітет розробляє проект закону про виноград та виноградне вино, який відповідатиме нормам ЄС та враховуватиме рекомендації аграріїв. Також сприяємо грантовій підтримці виноградарів.

У 2023 році більше 1 мільярда гривень спрямують на розвиток виноградарства, садівництва, ягідництва та тепличного господарства», – розповів голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Також під час обговорення піднімалося питання скасування акцизного податку для виноробів на натуральні вина без додання спирту, йдеться в повідомленні на Офіційному вебпорталі парламенту України.

Читайте також: На Закарпатті роздають саджанці яблунь і обіцяють скуповувати всі зібрані яблука

«Україна має потужний потенціал для нарощування виробництва вина. Наші вина можуть конкурувати із французькими, італійськими та іспанськими на світових ринках. І наша мета – посприяти розвитку виноградарства та виноробства, аби вивести галузь у ключову в аграрному секторі. Вона забезпечує місцеві бюджети надходженнями, а людей – робочими місцями. Загалом у виноградарсько-виноробній галузі зайнято більше 1 мільйона працівників», – зазначив голова Комітету.

Крім цього учасники зустрічі обговорили можливість створення реєстру виробників винограду та вина, чи кадастру виноградників.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!