Виробників питних медів в Україні позбавили можливості розвиватися

0 1 732

Українські медовари мають відпрацьовану технологію і чималий потенціал для виготовлення питних медів, однак реалізовувати його не поспішають. На заваді розвитку справи став не тільки горезвісний карантин, а й система оподаткування.

Про це під час “Медового марафону 2020” розповів заступник голови “Гільдії медоварів України” та співвласник компанії “Українські медовари” Володимир Дмитрук, пише SEEDS.

“Об’єми виробництва медових напоїв в Україні приблизно одна ціла і, напевно, одна тисячна від того, що ми можемо робити. Об’єми дуже маленькі. Ми можемо зробити в десятки, сотні і тисячі разів більше, за умови, що це буде легально і це можна буде продати”, – каже Володимир Дмитрук.

Однак поки ринок питних медів в Україні не буде налагоджено, говорити про великі об’єми виробництва неможливо, переконаний фахівець.

“Ми на своєму виробництві за перший рік зварили 50 тонн продукції. За другий ми зварили 10 тонн, а за третій ми взагалі нічого не зварили – того ще не продали. Наварити ми можемо – нема питань. Головне – продати його, а продати ми не можемо.

А зараз карантин… у нас дуже багато брали бари, ресторани, туризм – екскурсії (Львів, Луцьк, Закарпаття)… Все це впало, тому об’єм теж впав. Нам тільки дайте відмашку – ми зробимо”, – переконаний медовар.“Ми от зараз на закордон виходимо. Але в зв’язку з тим самим карантином, впав інтерес до цього (питних медів – ред.).

Потенціал, навчені кадри, відпрацьована технологія – все це є. Потрібно тільки трішечки допомогти – зменшити податковий тиск, проблеми з акцизними марками.

Дозволити медоварам у виключних випадках, на свята, на якісь масові заходи виходити на вулиці і торгувати з питними медами, не спиртованими – слабоалкогольними. Це проходитиме під контролем “Гільдії медоварів України”.

Буде налагоджений ринок та спрощена система оподаткування, спрощена система виробництва вже є, тоді ми зможемо збільшити в 10-ки разів (виробництво питних медів – ред.) буквально за рік-два”, – додає Володимир Дмитрук.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!