Вирощування журавлини великоплідної – одна з найприбутковіших галузей

0 780

Комерційні перспективи вирощування журавлини великоплідної – одна з найприбутковіших галузей сільського господарства, оскільки правильно закладена плантація плодоносить понад 60 років.

Стабільний попит і висока ринкова ціна на свіжі ягоди журавлини забезпечують підвищений інтерес до закладки ягідників невеликими плантаціями – від 20 соток до 3 га.

Урожайність з 1 га складає 20 т, при цьому ринкова вартість ягід журавлини стабільно висока навіть на опті, не кажучи вже про роздрібну ціну за 1 кг.

Перший товарний урожай ягід можна зібрати вже на 3-й рік після посадки. Прибирати урожай слід в період масового дозрівання, коли більше половини ягід повністю пофарбовані. Забарвлення насіння ягід журавлини в цей період змінюється з жовтого на коричневий або бурий.

У великих господарствах (плантації площею від 10 га) використовують технологію “мокрого” збирання. Наприклад, в господарстві Ганцевичі в Гродненській області (Білорусь) на початку сімдесятих років минулого століття були закладені 10 журавлиних плантацій площею по 1 га кожна.

У період збирання врожаю їх затоплювали водою. Ягоди обмолочували спеціальним комбайном, вони спливали і їх збирали на транспортер, а потім сортували. Урожай становив до 20 т з 1 га (2 кг з 1м2).

На невеликих плантаціях (до 1 га) можна збирати ягоди вручну або використовувати спеціальну переносну портативну збиральну машину.

Важлива товарна перевага цієї культури – здатність ягід зберігатися в свіжому вигляді тривалий час.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Ogorodnik

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!