В теплиці з одного квадратного метру можна отримати майже тисячу штук розсади

0 351

Вирощування розсади в теплицях дає швидкий прибуток. Однак на якість розсади при касетному способі вирощування впливає багато факторів: насіння, субстрат, температура, живлення, водний режим, спосіб посіву, вид касети.

Як плекати розсаду, і за 25-50 днів отримати ранній прибуток, розказав Ігор Дидів, кандидат с-г наук, доцент кафедри садівництва та овочівництва Львівського Національного аграрного університету на конференції “Ефективна теплиця”.

“Вирощування розсади – прибуткова річ, з 1 квадратного метру можна отримати майже тисячу штук розсади. Критерії вибору касети: ціна, якість, розмір та кількість чарунок”, — пояснив Ігор Дидів.

Одразу після посіву в теплиці потрібно зробити високу температуру до 25 градусів Цельсія. Потім потрібно знизити температуру. “Для капусти температуру потрібно знизити до 8-12 градусів Цельсія.

Це необхідно для того, щоб в першу чергу розвивалася коренева система, а не витягувалася наземна частина. Коли ми не знижуємо температуру, буває, що рання капуста за 2-3 дні може прорости як пачка сірників, дуже тонка, – це не якісна розсада”, — додав спеціаліст.

Через 7-8 днів можна підвищити температуру: вдень до 25, вночі – 15 градусів. Тоді рослина починає інтенсивно рости. “Доглядаючи за рослинами, ніколи не беріть їх за стебло, тільки за семидольні листочки, щоб не пошкодити стебло”, — застерігає він.

В касетах можна вирощувати 640 штук розсади на 1 м3. “Цього року розсада рвана овочів коштувала – 2 грн. Більш якісна, касетна, від 2 до 3 грн, але в результаті ви будете мати коренеплоди вагою від кілограма. І це біологічні властивості, ніякої хімії”, — наголосив спеціаліст.

З грудня по січень рослини можна вирощувати в міні-теплицях на стелажах. Посіяна у квітні розсада дешевша. Касетна розсада баштанних коштує 5-7 грн за штуку.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інфоіндустрія

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!