Вірус томатів винищує врожаї на Полтавщині

0 1 018

Овочівники Полтавщини зіштовхнулися з масовою проблемою на томатах — плоди “дерев’яніють”, усередині пусті. За словами науковців, на плантаціях спостерігається ураження рослин вірусом стовбура томатів.

Про це у відео на своєму YouTube-каналі розповів засновник фермерського господарства “Рубін” Олександр Незнарадько із Козельщинського району на Полтавщині.

“Знайомий овочівник у паніці, на помідорах начебто вірус, але, як на мене, тут дефіцит живлення. У рядок при висадженні розсади було внесено 250 кг/га діамофоски на глибину 20 см, по вегетації через краплю подавався сульфат калію по 20 кг/га. Але є думка, що тут дефіцит калію”, — відзначає фермер.

Олександр Незнарадько додає, що томати з поля відправляють по 10 грн/кг, а на самому полі сформований врожай не менше 50 т/га, але половина врожаю — некондиція.

Однак молодший науковий співробітник ДП ДГ “Черкаське” ЧДСГДС ННЦ Інститут землеробства НААН України Марія Торбанюк у коментарі щодо цієї ситуації зазначила: швидше за все, це очевидне враження вірусом стовбура томатів.

“На даний час ця проблема набирає широкого спектру в Україні. Зараження йде вже з насінини, тому ні засоби захисту ні обробіток не мають ніякого значення. Вихід із ситуації — це обробка насіння перед посівом, дотримання сівозміни. Вірус переноситься трипсами і цикадками, які добре зимують у ґрунті, допоможе знищення забур’яненості біля площі посіву, де вони пречудово мешкають.

P.S.: З нашого особистого досвіду — посіви ранніх томатів уражуються сильніше, а більш облиственні пізні сорти мають перевагу. Вірусом заражена сама оболонка насіння, тому ще одним ефективним методом є термічна обробка насіння перед посівом”, — каже спеціаліст.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  kurkul.com

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!