Влада Львівщини заохочує фермерів вирощувати овочі борщового набору

0 228

Обласна влада Львівщини стимулюватиме місцевих фермерів вирощувати овочі борщового набору. Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА, пише SEEDS.

Цьогоріч на цей напрям з обласного бюджету виділено 1,2 млн грн, їх розподілять між 37-ма підприємствами-заявниками. Про це повідомила директорка департаменту Тетяна Гетьман.

«Затоплення та окупація південних областей — це виклик для наших аграріїв, які цілком розуміють, що вони мають збільшувати обсяги вирощування овочів, які принаймні добре ростуть в нашій зоні з метою забезпечення населення продукцією за доступними цінами. Мова перш за все йде про «борщовий набір».

Ми намагаємось стимулювати цей процес на обласному рівні. Вже другий рік поспіль дії регіональна підтримка наших аграріїв у вигляді відшкодування вартості сертифікованого насіння, яке дає вищу врожайність і збільшує обсяги виробництва», — розповіла Тетяна Гетьман.

Впродовж 2018-2023 рр. посівні площі під овочами загалом у господарствах Львівщини усіх категорій збільшились на 65,1%. Обсяги виробництва зросли на 63%. При тому, вирощуванням овочевих культур в області займається в основному населення. 96% площ і обсягів виробництва сконцентровані у господарствах населення.

Сільськогосподарські підприємства вирощують овочі всього на 4% площ. Однак за останні 5 років площі у них збільшились на 30,8%, а обсяги виробництва — на 38,5%.

Читайте також: В Україні вироблятимуть сучасні роботизовані системи для розмінування

У структурі площ вирощування в господарствах Львівщини усіх категорій основними культурами є капуста (35,8%), салатні та зелені овочі (24,9%), морква (10,7%), буряк (10,1%) та цибуля (9,4%).

В сільськогосподарських підприємствах структура площ вирощування дещо інша. Тут переважають салатні овочі та зелень (28,5%), капуста (15%), буряк (13%), морква (12%). Цибулю підприємства поки що вирощують на невеликих площах. В аграрному департаменті це пов’язують з тим, що аграріям необхідно удосконалити технологію вирощування і випробувати гібриди, які підходять до кліматичних умов.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!