Влада Полісся назвала ліміти на заготівлю ягід і грибів

0 1 138

У лісах Полісся наближається гаряча пора збирання ягід. Вже визначено і ліміти для заготівлі чорниць – вони залишилися на рівні минулого року.

За інформаційною довідкою, котру надав сектор житлово-комунального господарства, здійсненням побічних лісових користувань та використанням корисних властивостей лісів, як і торік могтимуть заготовити не більше 887 тонн чорниці.

За кілограм заготовлених ягід підприємцям доведеться сплачувати по 1,074 гривні рентної плати до місцевого бюджету. Ліміти встановленні також на інші лісові ягоди (в переліку – 46 видів) і вони значно менші: лохини – 1,74 т, ожини – 41 т, брусниці – 10 т, малини – 0,4 т, журавлини – 32,54 т, горобини – 23,14 т.

Окрім того дозволено заготовляти гриби: білі – 47 т, лисички – 161 т, інші – 285,45 т. Рентна плата на них дещо інша, проте сільські бюджети все ж мають можливість підзаробити.

Щоправда, як свідчить практика минулих років, встановлені ліміти повністю не використовуються навіть при гарних врожаях. Наприклад, минулого року 9 заготівельників придбали загалом лісових квитків лише на 79 тонн чорниці, а ТзОВ “Продхолод-М” — 159 тонн. За що сплатили всі разом трохи більше 250 тисяч гривень збору за спецвикористання.

Аналізуючи наведені дані, краяни, які не раз були свідками, коли великі сім’ї здавали в день по кілька десятків чи не до сотні кілограмів ягід, можуть припустити, скільки чорниці вивезли з лісів без лісових квитків за весь сезон.

Тонни чорниць можуть залишитися поза обліком і цього року.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Полісся

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!