Влада Херсону взяла під охорону пташині острови

0 294

Два найбільші острови архіпелагу — Каланчак і Карадай загальною площею понад 3,6 тис. га розпорядженням Херсонської ОДА відтепер стали заказниками місцевого значення.

Ці піщані ділянки суші із розсипом невеличких солонуватих озерець здавна є домом для тисяч птахів — лебедів, чапель, чайок, диких гусей. Але їх турбують браконьєри й туристи.

А от із точними межами нових заказників визначитися буде досить складно, адже хвилі й течії Чорного моря міняють обриси островів чи не щороку: одні зникають у хвилях, а натомість з води підіймаються інші.

Захисники природи тривалий час виступали за взяття під охорону архіпелагу Каланчацьких островів у Чорному морі.

Каланчацькі острови – знаходяться недалеко від мису Делгелтип, що є краєм чорноморської коси Карадай, яка бере свій початок у села Роздольне. Загальна площа Каланчацьких островів, що входять до Чорноморського біосферного заповідника, становить близько 15 га.

Всі острови, утворені з піску і черепашнику і тому, під впливом вітрів і морських хвиль постійно змінюють свою форму і розміри. Недалеко від берега в морських водоростях можна зустріти: риб, крабів, креветок, морських скатів, актиній. На островах – багато ящірок і мишей. Також острови густо заселені пернатими. Всього їх тут близько 22 види. Це – крячки, дикі гуси, лебеді, чаплі, чайки, баклани, мартини.

SEEDS.org.ua за інформацією Голос України

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!