Херсонські фермери навчилися вирощувати на одному полі і рибу, і кавуни

0 4 440

На Херсонщині фермерське господарство “Лиманськ” впровадило технологію рибної сівозміни. Ця унікальна розробка дозволяє не використовувати пестициди і вирощувати кавуни органічними.

Рибосівозміна, це коли протягом одного року на одному місці вирощується риба, потім технологічно скидається вода, виловлюється риба, висушується водоймище і на наступний рік на цьому місці вирощують кавун.

“Ми господарюємо з 2003 року, але події 2014 року змусили нас шукати нові підходи. Господарству довелося зменшити площі під вирощуванням риби і потрібно були ідеї чим можемо замінить та компенсувати ці втрати. Спробували на висушеному ложі водойм вирощувати ягоду, яка на Херсонщині найпопулярніша — кавун”, — розповідає  керівник фермерського господарства “Лиманськ” Олександр Бритвін.

“Ми вийшли на показники не нижчі ніж інші підприємства, які займаються кавуном за традиційними технологіями вирощування. В нас було два шляхи — застосування добрив для збільшення врожаю, але ми обрали інший шлях — екологічного виробництва та отримання додаткової вартості за органічну ягоду”, — зазначає Олександр Бритвін.

До слова, саме Олександр Бритвін ініціював реєстрацією географічного зазначення “Херсонський кавун”. Для нього вже створено навіть власний логотип, в якому поєдналися вода й сонце.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!