Херсонські вчені вперше в Україні виростили перлини

0 2 486

Повним успіхом увінчався унікальний експеримент з вирощування перлів вчених Херсонського державного аграрного університету.

Для цього тут використовували не молюсків з віддалених морів і океанів, а два види мешканців нашого Дніпро-Бузького лиману – перловиць і беззубок. В їх мантії з усіма пересторогами заклали по десять-двадцять мікроскопічних скляних кульок.

А потім три десятка молюсків повантажили в біофільтр установки із замкнутим циклом водопостачання, де вже містилися різні водні мешканці. І ось чотири-п’ять місяців потому стулки раковин відкрили, а там були справжнісінькі перли – близько двохсот штук.

Перлинки були всього півтора-два міліметри в діаметрі, але дуже красиві – білі або бузково-фіолетові. Частина їх поповнить експозицію вузівського музею, а решту вивчатимуть – зроблять середовища, проаналізують якість і швидкість наростання шарів перламутру. Результатом першого етапу експерименту в вузі задоволені.

“Отримані нами дані просто безцінні – адже до того в Україні вирощуванням перлів ніхто не займався”, – коментує подію керівник лабораторії проблем аквакультури ХДАУ, кандидат ветеринарний наук Віталій Олефіренко.

“Експеримент показав, що перли краще росте саме в перлівниця, а другий вид молюсків – беззубки – для цього підходить гірше. Крім того, в процесі догляду за ними студенти отримали необхідні навички, які можуть стати в нагоді їм в майбутньому – можливо, і для роботи на більших фермах з вирощування перлів, – говорить учений.

SEEDS.org.ua за інформацією khersonci.com.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!