Хижі рослини-зайди захоплюють річки України: наслідки непередбачувані

0 6 819

Рослини, про існування яких раніше було відомо лише в окремих регіонах та областях України, вже не один рік науковці спостерігають і в інших куточках країни. Занесена флора адаптується, дичавіє і починає витісняти звичайні для регіонів рослини. Майбутні наслідки цього процесу наразі спрогнозувати складно.

На початку листопада з’явилася новина про те, що у річці Тетерів під Житомиром науковці виявили тропічну ряску, яка досі не зустрічалася на території України. тепер науковці акцентують увагу на пухирнику південному.

У всій Європі рослина вважається занесеним видом, а її батьківщина – Австралія та Південно-Східна Азія. Досі незрозуміло, яким чином пухирник південний опинився у Європі. Швидше за все, рослина потрапила сюди з перелітними водоплавними птахами.

«Протягом 2014 року я виявив його 5-6 знаходжень під Житомиром у Барашівському глиняному кар’єрі, в Богунському гранітному кар’єрі, у Коростишівському районі, в озерах під самим Коростишевом, у Лугинах. Упродовж усіх наступних років кількість цих локалітетів збільшувалася.

Пухирник південний – це підводна хижа рослина, яка завжди цвіте над водою», – розповів кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища Національної академії наук України» Олександр Орлов.

«На нашу думку, цей вид витісняє наш аборигенний, місцевий пухирник звичайний, тому що у них практично збігаються екологічні вимоги, але в пухирника південного екологічна амплітуда ширша і він має можливість маневру», – наголошує науковець.

Після пожеж у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику розростається північноамериканський «бур’ян пожеж» – еректитес нечуйвітровий, який бурхливо поширюється на теренах Полісся, особливо Західного та Житомирського.

Він любить згарища і дуже швидко розвивається на мінералізованих пожежею залишках. Одна його рослина дає від 200 тисяч до 2,5 млн насінин. «Бур’ян пожеж» може затримувати лісовідновлення, адже виростає до 2 метрів у висоту і створює суцільні зарості.

 

SEEDS.org.ua за інформацією ukrinform

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!