Пасічники Одещини шоковані: в січні прокинулися бджоли

0 1 117

Бджоли прокинулися в Одеській області на початку січня через незвично теплу новорічної погоди. Очевидці зняли на відео рій комах, що кружляють над пасікою.

Бджоли, зазвичай, прокидаються в березні, а йдуть на спокій восени, коли температура повітря опускається нижче 10 градусів тепла. У цьому січні в Одесі повітря вже прогрівався до 13 градусів.

Втім, метеорологи прогнозують холоди на Старий Новий рік, що може згубно позначитися на прокинулися бджілок.Якщо зима 2020-2021 рр. буде такою ж теплою, як і минула, то це призведе до «відходу» мінімум 20% бджіл, тобто, із зимівлі вийде не більше 80% бджолиних сімей, наявних на сьогодні. Про це розповів бджоляр та співвласник Бджоло Садиби «Знатний Мед» Валерій Курейко.

«За прогнозами більшості синоптиків, поточна зима буде теплою — з температурними «гойдалками», потепліннями до 0°C, відлигами та вітрами. Це негативно вплине на бджіл, адже під час потепління бджолиний клуб розпадається, а потім при різкому похолоданні бджоли не встигають знов зібратись докупи та гинуть. Також в таких умовах їм потрібно більше корму», — зазначив він.

На думку експерта, враховуючи невтішні прогнози на зиму, бджолярам варто приділити максимальну увагу зимівлі.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Trassae95

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!