Ягідництво в Україні розширюється, хоч і динаміка в площах стала дещо меншою

0 461

Попри війну і незліченну кількість викликів, ягідництво в Україні продовжує розвиватись. Хоча площі плантацій зростають не так динамічно, як раніше.

Такі думки в інтерв’ю для SEEDS висловив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник. 

«Загалом ягідництво в Україні розширюється. Площі збільшуються. Можливо динаміка дещо трошки менша в площах, але ж треба враховувати і те, що ми, сподіваюся, тимчасово втратили деякі території, де теж площі розширялися, зокрема і південь України.

Можливо переробка, тут дійсно важко назвати якісь заводи за останній цілий рік, але що стосується плантації, – там все розвивається нормально», – розповів Тарас Баштанник.

Війна – це найперший і найголовніший фактор, який істотно вплинув на розвиток ягідництва в Україні, вважає президент. Другий – блокування кордону.

Читайте також: Нові грантові програми істотно вплинули на розвиток ягідництва в Україні

«Але є і одна позитивна – це грантові програми. Вони почати діяти ще восени 2022 року, але їх можна віднеси і до важливих факторів для 2023 року, оскільки вони істотно вплинули на розвиток ягідництва в Україні. Наскільки мені відомо, це іноземні кошти, але їх розпорядником є Міністерство АПК.

Все відбувається досить швидко і досить прозоро – ви просто подаєте заявку про те, що ви хочете щось посадити. І, якщо раніше була компенсація за фактично понесені витрати, то тепер вам наперед видають ці кошти і у вас є півтора роки, тобто 18 місяців, для того, щоб згідно гранту реалізувати цей проєкт.

Ця програма ще діє, і на наступний рік діятиме. Стосується вона не тільки ягідних та плодових культур, а й горіхів», – наголосив Тарас Баштанник.


ПОВНУ версію інтерв’ю з Тарасом Баштанником читайте за посиланням.

 

SEEDS 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!