Як обрати правильний гібрид для отримання високої врожайності озимого ріпаку

0 69

В останні роки урожайність озимого ріпаку в  «Фортуна» на Чернігівщині тримається на рівні 3,6-4,0 т/га. Такий результат досягається підбором гібридів та дотриманням технології вирощування. Про це розповів агроном підприємства Юрій Карапиш, пише Kurkul. 

«Під час вибору гібриду насамперед я звертаю увагу на зимостійкість, наскільки він пристосований до наших умов перезимівлі. Також вагому роль відіграють стійкість гібриду до хвороб і до розтріскування стручків. Дивимось і на потенціал гібриду, але цій характеристиці відводимо 3-тє місце. Нас більше цікавить стабільність гібриду, а над урожайністю ми будемо працювати», — зазначив агроном.

З його слів, перелічені властивості він знайшов у гібридах озимого ріпаку селекції «Лімагрейн», які у господарстві вирощують уже років 5. Розпочали з гібридів Альбатрос, Андерсон і Конрад КЛ. Під сезон-2022 посіяли вже названий Конрад КЛ, який пристосований до вирощування за системою Clearfield. Крім нього, під урожай наступного року посіяли також Анністон, а ще спробували новинку — Архітект.

«Загалом вибрали перелічені гібриди, бо, крім високих показників урожайності, вони показують гарний розвиток восени, хорошу стійкість до розтріскування. І взагалі на ринку вони зараз позиціонуються дуже добре», — пояснив Юрій Карапиш.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!