Як почати бізнес на індиках. Досвід фермерів

0 3 607

Про те, скільки потрібно вкласти грошей в невелике господарство, які особливості догляду за цими птахами та рентабельність бізнесу розповіли досвідчені фермери, які більше 10 років займаються вирощуванням індиків. Детальніше читайте на SEEDS.  

За даними експертів, щороку в Україні виробляють 30 тисяч тонн індичого м’яса. Хоча попит на нього значно вищий — 90 — 100 тисяч тонн на рік. Ось вам і ніша для охочих заробити.

“Ми починали в 2007 році, тоді у нас було два приміщення, одне — на 1460 квадратних метрів, друге — на 700 кв. м, — розповідає Ігор Червінський, заступник директора компанії, яка займається вирощуванням птиці. — Це були старі корівники без вікон і дверей. Ми їх відремонтували, провели воду, газ, встановили обігрівачі. Обладнання привезли з Нідерландів. Індиків купували в Німеччині — 7,5 тисячі голів. Нині маємо 9 тисяч голів. Максимальна вага дорослого індика породи, яку розводимо, може сягати 28 кг, самиці — 15 кг”.

“Автоматизоване обладнання (йдеться про комп’ютеризований процес подачі корму, води) коштує від 50 до 80 тисяч євро, — каже Сергій Семенов, директор фермерського господарства. — Щоби автоматизована лінія стала вигідною, потрібно мати пташник на 1400 кв. м і 6 — 7 тисяч індиків”.

— Якщо на промислове виробництво немає грошей, як почати невеличкий бізнес? Скільки індиків треба вирощувати, аби займатися цим було вигідно?

С. Семенов:

— Для роздрібного бізнесу може вистачити і 100 голів. Як розпочати? Спершу скласти бізнес-план, у якому розрахувати, скільки м’яса і кому ти можеш продати, маючи певну кількість птахів. Крім того, порахувати інші витрати — на корми, обладнання, комунальні послуги.

— Скільки коштує один птах сьогодні?

— Добове пташеня в Україні — приблизно 70 гривень. З-за кордону — від 2 до 3 євро, плюс розмитнення. Зазначу, добових індиків треба вигріти (температура спочатку має бути не менша як 35 градусів за Цельсієм, її поступово щодня знижують на 2 — 3 градуси).

— А як щодо витрат на корм?

Індичку треба вигодовувати 105 днів, індика — 145. Один дорослий (понад 100 днів) птах їсть до півкілограма комбікорму за добу. Сьогодні корм коштує у середньому 10 — 12 гривень за кілограм. Виходить, на відгодівлю індика потрібно приблизно 725 гривень, індички — 525 грн.

— Скільки працівників потрібно мати на фермі, аби забезпечити її роботу?

На 100 голів вистачить 2 — 3 працівники, які будуть поетапно доглядати індиків — насипати корми в годівнички, наливати воду в напувалки, прибирати.

— Які особливості догляду індиків?

І. Червінський:

— Їм потрібен відповідний температурний режим. Для дорослих птахів температура в пташнику повинна бути не менше 12 градусів за Цельсієм. Вологість — 60 — 70%. А ще для індиків варто встановити ємності з піском і попелом. За допомогою подібних ванн птиця позбавляється різних паразитів.

— Якою має бути вага відгодованих птахів, щоби почати забивати їх або продавати?

С. Семенов:

— Стратегічна вага для індички — 10 кілограмів, індика — 21 кг.

— Яка нині відпускна ціна на індиче м’ясо?

— У середньому — 70 — 80 гривень за кілограм (філе коштує 120 — 130 гривень за кілограм). Один індик може коштувати півтори тисячі гривень.

— А як щодо яєць?

— Яйця індички — рідкісний продукт, оскільки птахів вирощують в основному заради м’яса. Річ у тім, що індичка починає нести яйця у віці приблизно 9 місяців (а для отримання м’яса потрібно значно менше часу), за рік може дати лише приблизно 100 яєць. Тож фермерам вигідніше вирощувати індиків на м’ясо. За можливості можна продавати інкубаційні яйця, які сьогодні коштують від 25 до 60 грн.

— Яка рентабельність такого бізнесу?

— До 20%. У цій справі важливо не зупинятися. Якщо ти розвиваєшся, нарощуєш поголів’я, то тільки виграєш.

SEEDS за матеріалами Експрес 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!