Які сорти винограду підходять для вашого регіону?

1 664

Столовий виноград чи виноград для виробництва вина можна вирощувати далеко не у всіх областях України. Утім, зміни клімату, тепліші зими зміщують територію, де можна закладати плантації. До того ж, за умови правильного догляду та зваженого підходу до вибору сортів, можна отримувати гарний урожай, пише SEEDS.

Фахівці радять підбирати сорти винограду за показниками комплексостійкості, строком дозрівання та урожайності.

Агроном та селекціонер з Вінниччини Микола Завальний у інтерв’ю для видання “Садівництво по-українськи” розповів про різновиди винограду, які підходять для основних “виноградарських” регіонів країни.

“У Причорноморській та Приазовській зонах дали хороший урожай давні сорти: Лора, Аркадія, Плевен, Восторг, Фіолетовий ранній. У Придністровській зоні: Страшенський, Кодрянка, Ляна, Восторг та інші. У Закарпатській зоні: Аркадія, Зала Дендьє, Восторг, Плевен”, – говорить Микола Завальний.

Утім, навіть правильний вибір сорту не захистить від хвороб та шкідників, тому насадження варто вчасно обробляти відповідними препаратами, зазначає фахівець. Один із основних “ворогів” винограду – надмірна кількість опадів.

“Минулий рік показав, що у разі частих опадів виноградні насадження хворіють на оїдіум, мілдью, що призводить до пошкодження листя, ягід та самих рослин”, – розповідає пан Завальний.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Іван пише

    Доброго дня
    Хотів спитати які сорти винограду краще підходять для Волинської області

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!