З початку літа вартість яєць зросла у 2,5 рази

0 199

Аргументуючи збільшення цін на яйця в Україні, фахівці акцентують увагу на скороченні виробництва вищевказаного продукту. Як показують дослідження, цей показник є досить високим. Так, через війну промислове виробництво яєць в Україні зменшилось на 25-30%, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

“Оптово-відпускні ціни встановлюють птахофабрики з метою компенсації своїх втрат, пов’язаних з ситуацією в країні”, – пояснює в коментарі УНІАН науковець відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту агроекономіки Світлана Пашко.

Вона підкреслила, що на формування цін вплинуло, зокрема, зменшення обсягів виробництва яєць внаслідок зупинки репродукції курей-несучок та шалене зростання собівартості: через здорожчання на 40% кукурудзи (яка є основою раціону дорослих курей, оскільки забезпечує їх швидкий ріст), зростання витрат на паливно-мастильні матеріали, електроенергію та логістику, а також порушення напрацьованих зв’язків від виробника до споживача.

Читайте також: Мінагрополітики та Союз птахівників України уклали Меморандум, спрямований на стабілізацію ціни на яйця

В Інституті аграрної економіки підрахували, що за період з початку червня по кінець жовтня ціна на яйця зросла у понад 2,5 разів.

“Якщо влітку десяток яєць коштував від 28 до 30 гривень, то з перших днів вересня роздрібна ціна на яйця в супермаркетах України почала стрімко зростати і становила 41,56-42,35 гривень за десяток. На початку жовтня за десяток яєць доводилось платити 46-53 гривень, а в кінці місяця – 57-76 гривень. Станом на початок листопада ціна сягнула вже 72-79 гривень за десяток яєць”, – поділилась розрахунками науковець Пашко.

В Інституті агроекономіки вважають, що, цілком можливо, ціновий пік вже пройдено. Науковці прогнозують, що до кінця року ціни на яйця можуть стабілізуватися і навіть почати поступово зменшуватися.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!