Зернова криза змушує фермерів вирощувати нові культури і дбати про їх переробку

0 2 720

Олександр Чебанов – голова невеликого сімейного фермерського господарства у Дніпропетровській області. Від його полів до лінії фронту трохи більше 100 км. Попри виклики війни та економічні ризики, він наважився на зміни у виробництві та опанування ще одного бізнес-напрямку, пише SEEDS.  

ФГ «Западне», яке очолює Олександр Чебанов, має в обробітку трохи більше 200 га землі, тут традиційно вирощували соняшник і пшеницю, але ніколи не наважувалися сіяти кукурудзу.

«У нас досить посушливий регіон і ми вважали, що вирощувати тут кукурудзу – нерезультативно. Відпрацювали технологію і переконалися, що можемо отримати тут добрі врожаї, тож будемо вводити кукурудзу в сівозміну.

Більше того, вже маємо план щодо її переробки. Як тільки ми дізналися, що отримаємо кукурудзу, то одразу взяли в оренду свинокомплекс та тваринницький комплекс та придбали поголів’я свиней», – говорить пан Олександр.

Олександр Чебанов став одним із 709 учасників ініціативи АГРІ від USAID, що отримали насіння кукурудзи від Bayer Ukraine. Кукурудзою засіяли 20 га, пише Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Читайте також: Виноградарі України переходять на механізоване збирання винограду комбайнами

«Насіння дуже якісне, схожість була майже 100%.  Прогнозуємо 7-8 т/га врожаю. А це високий показник для нашої зони», – ділиться очікуваннями фермер.


Завдяки ініціативі АГРІ від USAID цього року 709 фермерів з регіонів, що найбільше постраждали від війни, отримали 15 000 посівних одиниць насіння кукурудзи від Bayer. Це дозволить аграріям України виростити понад 200 000 т врожаю.

Окрім того, враховуючи складність та високу вартість логістики, Програма USAID АГРО за допомогою Всеукраїнської асоціації громад та проекту «Згуртовані громади» забезпечила фермерам доставку насіння. Така підтримка допомагає фермерам продовжувати обробляти поля, вирощувати врожаї і навіть розвивати напрямок переробки, хоч навіть і неподалік від лінії фронту.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!