Агроспільнота України висловила підтримку віцеміністру Мінагрополітики Тарасу Висоцькому

0 299

В День Незалежності України, 24 серпня, першому заступнику Міністра аграрної політики та продовольства України Тарасу Висоцькому повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, тобто в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, пише SEEDS.  

Суть підозри зводиться до того, що Тарас Висоцький здійснив погодження у період березня-квітня 2022 року для обласних військових адміністрацій Рахунків на оплату згідно постанов КМ України №185 та 328 щодо закупівлі у 2 суб’єктів господарювання ТОВ «Олімп» та ТОВ «ВінсайдЛайт» макаронних виробів із твердих сортів пшениці імпортного виробництва.

При цьому, слідство вважає, що вартість макаронних виробів завищена і внаслідок такого завищення завдано збитків на суму 63 млн.грн., повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

«Обґрунтовуючи  підозру, слідство зазначає, що вартість макаронних виробів станом на березень-травень 2022 року варіювалась від 33,65 грн. до 36,89 грн.

Разом з тим, слідство не враховує, що Державна служба статистики України за період березня-травня 2022 року надає ціни по макаронах з твердих сортів пшениці за 500 гр, а здійснювалась закупівля 1 кг, а тому ціна становила понад 72 грн. за кг, що виключає збитки. Очевидно, що зазначена важлива арифметична помилка має бути слідством врахована та виправлена», – йдеться в повідомленні.

На думку Мінагрополітики слідством має врахувати та надати оцінку багатьом очевидним і задокументованим фактам, зокрема:

  • умови роботи Мінагрополітики під час воєнного стану;
  • постанови КМ України №185 та №328 (щодо закупівлі продовольчих товарів через АТ «Укрзалізниця») не розроблялись Мінагрополітики;
  • визначення публічного Договору на постачання продовольчих товарів та його істотні умови (зокрема, строк та умови оплати поставок) не визначались першим заступником Міністра Висоцьким Т.М.;
  • Мінагрополітики не є стороною Договору, а відповідно не є розпорядником коштів на закупівлю товарів;
  • всі підприємства на закупівлю подавались документально на включення відповідними ОВА (які на своїх територія володіли інформацією щодо доброчесності і реальних можливостей цих підприємств).

Окремо в Мінагрополітики звертають увагу на те, що під час обшуку Тарас Висоцький добровільно видав мобільний телефон з робочим листуванням щодо зазначеного питання, що у свою чергу є очевидним підтвердженням відсутності у нього задокументованих протиправних дій.

«Висоцький Т.М. весь час розслідування сприяв слідчому, роз’яснюючи обсяги та межі повноважень Міністерства та підтверджував законність всіх своїх дій. Висоцький Т.М. не пов’язаний із жодним з ТОВ, які згадуються у підозрі, та не впливав на включення їх до переліку підприємств. УВисоцького Т.М. відсутній жодний корисний мотив вчинення зловживань в інтересах зазначених ТОВ, відповідно жодним матеріалом і доказом не зафіксовано отримання будь-якої неправомірної вигоди», – додають у Міністерстві.

Читайте також: Зернова криза змушує фермерів вирощувати нові культури і дбати про їх переробку

Тим часом Українська Плодоовочева АсоціаціяУПОА приєдналась до всієї аграрної спільноти України та висловила свою підтримку першому заступнику Міністра аграрної політики та продовольства України Тарасу Висоцькому.

«Ми вважаємо, що розповсюдження передчасних та необґрунтованих звинувачень є неприйнятними взагалі, а у такий непростий для українського АПК час – тим паче. 

Ми в жодному разі не піддаємо сумніву важливість роботи правоохоронних органів, зокрема НАБУ, однак на наше переконання, розповсюджена інформація є передчасною та сумнівною.

З власного досвіду співпраці з Міністерством АПК України, зокрема із Тарасом Висоцьким, УПОА вважає, що його професіоналізм, комунікативні та організаційні навички допомогли втримати скоординованість всього сектору АПК одразу після повномасштабного вторгнення рф на територію України.

Просимо Національне антикорупційне бюро України об’єктивно та неупереджено розглянути всі матеріали справи та зробити правильні висновки стосовно Тараса Висоцького. І найголовніше – уникати та запобігати передчасним непідтвердженим висновкам в ЗМІ та соцмережах», – йдеться в заяві УПОА.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!