Знайдено причину великої кількості їстівних рослин в Амазонії

0 142

Вчені під час біоархеологічних досліджень території Амазонії дійшли цікавого висновку. Виявляється, що деякі відомі нам культури вирощувалися у цій частині Америки ще 4500 років тому, і саме в Амазонії культивувалося найбільше їстівних рослин. Про це пише видання «Моя планета».

Група вчених з Ексетерського університету з’ясувала під час дослідження Амазонії, що фермери того часу вирощували кукурудзу, батат, гарбуз і маніок. Несподіванкою виявилося те, що для підвищення родючості ґрунту і врожайності культур фермери уже на той час користувалися добривами.

Щоправда, жодних історичних слідів на підтвердження такої думки немає. Свідченням вирощування певних культур і застосування добрив на території Амазонії є лише рослинні залишки, яким понад 4 тисячі років.

Фермерські спільноти того часу створили те, що називається «амазонським чорноземом» . Крім того, за рахунок інтенсивного освоєння землі замість екстенсивного збережено амазонські ліси. На думку дослідників, сучасні фахівці можуть повчитися у корінного населення такій дбайливості.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!