«Зогниє кавун у полі»: на Херсонщині через окупацію пропадають баштанні

0 291

Російські окупанти продовжують робити все, щоб довести українських аграріїв до банкрутства. Особливого утиску зазнають фермери з тимчасово окупованих територій. Так, в період дозрівання баштанних, аграрії з Херсонщини не можуть збути продукцію. Місцеві фермери вимушені роздавати урожай безкоштовно, щоб він не встиг пропасти. І це в той час, коли на території України, вільній від загарбників, баштанні продають за захмарними цінами, пише SEEDS.

Так, на заході країни вартість кавунів сягає 30-40 грн/кг. Їх переважно завозять із Туреччини та Молдови. Час-від-часу можна зустріти кавуни з Одещини.

У цей час на Херсонщині ціна зазначеної агропродукції – 3,5-4 грн/кг. Вартість кавунів тут стрімко падає. Ще нещодавно можна було зустріти цей товар за 5-6 грн/кг. Така тенденція пов’язана зі значною перевагою пропозиції над попитом.

Деякі аграрії з Херсонщини і зовсім припинили сподіватися продати урожай баштанних. «Вирощування кавунів та динь для мене справа родинна — тим займалися і батько, і дід. Та передчуваючи негаразди зі збутом, цьогоріч скоротив площу свого баштану з п’яти гектарів до одного. І все одно прорахувався: за перші дозрілі в полі кавунчики перекупники погоджувалися платити не більше двох гривень за кілограм, а тепер і зовсім сюди не доїжджають — перевезти ніяк. Тож урожай роздаватиму односельцям, хто зможе сам приїхати або прийти на баштан і набрати собі тої солодкої смакоти. А все інше навіть задискувати не планую — немає пального. Так і зогниє мій кавун у полі, чи птахи розклюють», – говорить фермер з передмістя Голої Пристані, зазначає Голос України.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!