Нестача пропозиції якісної цибулі провокує зростання цін на українському ринку

0 372

На сьогодні в Україні спостерігається тенденція підвищення цін на цибулю, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Ситуацію, що склалася, виробники пояснюють затримкою у проведенні збирання цибулі, ще минулого тижня деякі господарства змушені були повністю зупинити збір через сильні дощі, внаслідок чого пропозиція цієї продукції на ринку помітно скоротилася, пише SEEDS.

Відповідно до даних щоденного моніторингу проекту, зараз на ринку спостерігається скорочення пропозиції цибулі. Більшість українських виробників завершують реалізацію цибулі ранніх та середніх сортів, тоді як пізніша цибуля масово почне надходити у продаж у середньому через 2 тижні. При цьому попит на цибулю утримується на досить високому рівні, що дозволяє фермерам переглядати ціну на продукцію у бік підвищення.

У результаті, зараз цибуля надходить у продаж по 24-27 грн/кг ($0,66-0,74/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Читайте також: У Мінагрополітики прогнозують падіння цін на гречку

На сьогодні вартість цибулі в Україні вже в середньому в 4,6 рази вища, ніж за аналогічний період минулого року. Таку суттєву цінову різницю експерти проекту пояснюють скороченням виробничих площ під цією культурою та, відповідно, різким зниженням урожаю цибулі. За словами самих виробників, цього сезону у них виникають не лише проблеми з урожайністю, але також і з якістю цибулі. Плантації зараз масово атакують захворювання та шкідники, через що фермери змушені будуть серйозно переглянути плани щодо обсягів зберігання цієї продукції.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!