Аграрії України та ЄС визначили пріоритети відновлення українського сільського господарства

1 764

В Брюсселі пройшла перша міжнародна аграрна конференція «Поля змін: окреслення шляху українського сільського господарства», пише SEEDS.

Захід зібрав понад 120 учасників – ключових політичних осіб України і ЄС, лідерів аграрного бізнесу та представників фінансових установ, повідомляє пресслужба УКАБ.

У заході взяли участь низка представників агрохолдингів (що обробляють разом понад 2,5 мільйона гектарів с/г угідь), які підкреслили, що українське сільське господарство зараз стикається із значними викликами, які ставлять під загрозу його виробництво, прибутковість та інвестиції.

Читайте також: Українці отримають готівку на придбання дров

На конференції, яку провели асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та Корпорація AGCO, були розглянуті пріоритети фінансування та довгострокові проекти українського сільського господарства, а також післявоєнна економічна відбудова та європейська інтеграція України.

«Ми сподіваємося, що конференція стане трампліном для прискорення фінансування та реалізації конкретних дій у всіх сферах розвитку українського сільського господарства та аграріїв, які підтримуватимуть майбутню глобальну продовольчу безпеку», – прокоментував Фредерік Дев’єн, Віце-президент з фінансів та регіональний керівник у Європі корпорації AGCO.

Уряд України визначив сільське господарство як ключову галузь, яка має зробити значний внесок у відновлення країни. Для повного розвитку потенціалу української аграрної промисловості знадобиться широка співпраця з багатьма зацікавленими сторонами.

«Ми маємо пріоретизувати зусилля щодо мінімізації втрат, завданих війною. По-друге, необхідно запровадити програму цільової фінансової допомоги с/г підприємствам та агробізнесу України за підтримки фінансових установ. По-третє, варто інвестувати в заходи безпеки для с/г активів та інфраструктури в регіонах, які постраждали від війни, щоб зменшити ризик подальших втрат через нестабільність», – окреслив генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса негайні кроки, які потрібно реалізовувати аграріям України вже сьогодні.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Анатолій пише

    Пріоритет – повернути більшість розораних полів природі. Засіяти багаторічними медоносами, посадити липу, б.акацію, ліщину, клен. Хватіт гнуздати природу, гнобити людей пестицидами.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!