Вперше у світі оркестр виконав в оточенні кількох тисяч курчат спеціально створену для них симфонію

0 32

У Новій Зеландії на фермі в Гокс-Бей симфонічний оркестр влаштував незвичайне шоу. Музиканти представили свою останню композицію Chook Symphony No 1, пише SEEDS.

Мелодія містила безліч відмінних рис традиційної музики бароко, але коли вона почалася, інструменти почали видавати звуки, які частіше можна почути в курниках, ніж у священних партерах залу для глядачів.

Однак такий відступ від традиції нікого не збентежив – адже аудиторія, яка зібралася послухати концерт минулого тижня, насправді складала декілька тисяч курчат. Зроблений на замовлення музичний твір був створений спеціально для птахів, пише The Guardian.

«Ми вже декілька років вмикаємо курчатам класичну музику, тому що добре вивчено, що вона може заспокоїти курчат», — каже Бен Босток, один із двох братів, які володіють фермою.

Дослідження показали, що тварини можуть позитивно реагувати на класичну музику, а кури особливо чуйні до музики в стилі бароко, згідно з деякими дослідженнями.

Композитор Геміш Олівер, який використав традицію бароко як відправну точку і черпав натхнення у таких композиторів, як Кореллі, Бах і Шнітке, хотів, щоб твір був грайливим, включивши в нього звуки зі світу курчат. «Труба наслідує курку… Гобій і фагот — найкудахтаніші з духових інструментів, особливо якщо прибрати тростини».На ранніх етапах твору перевірялося, на які інструменти та звуки курчата реагували найкраще.

«Їм не подобався гучний стукіт», — сказав Босток, додавши, що коли птахи позитивно реагують на музику, вони мають тенденцію пересуватися далі серед дерев.

Тепер Босток сподівається, що курячі фермери по всьому світу використовуватимуть цей музичний твір, щоб заспокоїти своїх птахів.

Для Олівера ключовим моментом проєкту було отримання інформації від фермерів про те, як кури реагували на певні звуки та інструменти.

Читайте також: Вівчарство на півдні Одещини опинилося під загрозою зникнення

За словами Пітера Біггса, виконавчого директора оркестру, симфонічний оркестр «ретельно вивчив» будь-які інші приклади того, як оркестр вигадує музику спеціально для курей, і вважає, що це буде перший у світі випадок.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!