«Автомобіль, подарований на день народження, передав ЗСУ»: фермер з Київщини розповів, як допомагає військовим
«Сміливість бути українським аграрієм» – це фотопроєкт про фермерів, які в умовах війни продовжують працювати, підтримувати економіку країни, допомагають збройним силам та мирним мешканцям. Його автор – фотограф та волонтер Віктор Аджамський – продемонстрував силу духу вітчизняних аграріїв, які не здаються ні перед якими труднощами, пише SEEDS.
Наступний учасник проєкту – фермер, директор ТОВ «Дібрівка Агросервіс», депутат Тетіївської громади (Білоцерківський район, Київська область) Юрій Демцюра. Він зазначив, що до останнього не вірив у можливість повномасштабного вторгнення росії в Україну.
«Ми, як і багато хто, не вірили у можливість великої війни. Розмови були, проте хотілося вірити, що здоровий глузд переможе і найгіршого не станеться. Тож на світанку 24 лютого я був шокований. Із самого ранку телефон дзвонив безперервно. Дзвонили рідні, колеги, друзі. Кажуть: «Київ бомблять. Інші міста також». Наступного дня нас зібрали на екстрену сесію Тетіївської громади. Відразу почали вирішувати як можемо допомогти армії, що може зробити кожен із нас».
![](https://www.seeds.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Демцюра_3-1024x683.jpg)
![](https://www.seeds.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Демцюра_2-1024x576.jpg)
За словами Юрія Демцюри, в першу чергу він подумав про те, як діяти в разі нападу росіян на їхню територіальну громаду.
«Ми у нашому господарстві передавали на потреби Збройних Сил пальне, яке у нас було. Прямо вночі почали будувати блокпости, не стали чекати ранку. Збудували навколо 5 блокпостів. Ті з нас, хто вмів стріляти, стали на чергування. Сформували батальйон територіальної самооборони, отримали 120 одиниць стрілецької зброї. Якби росіяни дійшли до нашого району, ми б їх зустріли».
![](https://www.seeds.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Демцюра_4-1024x683.jpg)
Потім фермер почав волонтерити, допомагаючи не лише військовим, а й цивільним.
«Через декілька днів ми на базі нашого господарства створили міні-цех: різали свиней, биків та баранів, робили тушонку для ЗСУ. За перший місяць війни зробили 15 тисяч банок тушонки та каші – все для фронту. Почали виготовляти бронежилети: 100 чоловік з нашої громади пішли на війну в бронежилетах нашого виробництва класу 4+. Автомобілі також передавали для армії. Я віддав свій автомобіль, який мені на день народження подарували родичі та друзі. Тепер хлопці на передовій на ньому виконують бойові завдання».
![](https://www.seeds.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Демцюра_5-1024x683.jpg)
![](https://www.seeds.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Демцюра_6-1024x683.jpg)
Читайте також: Сміливість бути українським аграрієм: до Дня Незалежності вийшов фотопроєкт про сільське господарство під час війни
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!
А суркіси вивезли , за допомогою влади , кубометри долярів готівкою ( 17 мільйонів) , ті, що награбували у українців, й тепер воюють на монакському фронті проти України !