«Автомобіль, подарований на день народження, передав ЗСУ»: фермер з Київщини розповів, як допомагає військовим

1 1 139

«Сміливість бути українським аграрієм» – це фотопроєкт про фермерів, які в умовах війни продовжують працювати, підтримувати економіку країни, допомагають збройним силам та мирним мешканцям. Його автор – фотограф та волонтер Віктор Аджамський – продемонстрував силу духу вітчизняних аграріїв, які не здаються ні перед якими труднощами, пише SEEDS.

Наступний учасник проєкту – фермер, директор ТОВ «Дібрівка Агросервіс», депутат Тетіївської громади (Білоцерківський район, Київська область) Юрій Демцюра. Він зазначив, що до останнього не вірив у можливість повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Ми, як і багато хто, не вірили у можливість великої війни. Розмови були, проте хотілося вірити, що здоровий глузд переможе і найгіршого не станеться. Тож на світанку 24 лютого я був шокований. Із самого ранку телефон дзвонив безперервно. Дзвонили рідні, колеги, друзі. Кажуть: «Київ бомблять. Інші міста також». Наступного дня нас зібрали на екстрену сесію Тетіївської громади. Відразу почали вирішувати як можемо допомогти армії, що може зробити кожен із нас».

Працівники господарства Юрія Демцюри
Працівники господарства Юрія Демцюри

За словами Юрія Демцюри, в першу чергу він подумав про те, як діяти в разі нападу росіян на їхню територіальну громаду.

«Ми у нашому господарстві передавали на потреби Збройних Сил пальне, яке у нас було. Прямо вночі почали будувати блокпости, не стали чекати ранку. Збудували навколо 5 блокпостів. Ті з нас, хто вмів стріляти, стали на чергування. Сформували батальйон територіальної самооборони, отримали 120 одиниць стрілецької зброї. Якби росіяни дійшли до нашого району, ми б їх зустріли».

Працівники господарства Юрія Демцюри

Потім фермер почав волонтерити, допомагаючи не лише військовим, а й цивільним.

«Через декілька днів ми на базі нашого господарства створили міні-цех: різали свиней, биків та баранів, робили тушонку для ЗСУ. За перший місяць війни зробили 15 тисяч банок тушонки та каші – все для фронту. Почали виготовляти бронежилети: 100 чоловік з нашої громади пішли на війну в бронежилетах нашого виробництва класу 4+. Автомобілі також передавали для армії. Я віддав свій автомобіль, який мені на день народження подарували родичі та друзі. Тепер хлопці на передовій на ньому виконують бойові завдання».

Працівники господарства Юрія Демцюри
Працівники господарства Юрія Демцюри

Читайте також: Сміливість бути українським аграрієм: до Дня Незалежності вийшов фотопроєкт про сільське господарство під час війни

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. редька пише

    А суркіси вивезли , за допомогою влади , кубометри долярів готівкою ( 17 мільйонів) , ті, що награбували у українців, й тепер воюють на монакському фронті проти України !

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!