Бджолярі України розкрили потенціал насаджень нового енергетичного медоносу

0 768

Вербові поля в Україні з’явились не так давно. Сама верба, для нашої країни рослина звична, однак нещодавно її енергетичний потенціал високо оцінили за кордоном. І не тільки там – в захваті від поля з вербою і українські пасічники, пише SEEDS.

Досвідчений бджоляр з Волині Олександр Руткевич з бджолами працює вже більше 30 років. Нещодавно пасічник поділився із спільнотою однодумців і колег цікавою новиною, виявляється така верба – надзвичайний ранній “медонос і пилконос”.

Поля енергетичної верби на Волині висадили не так давно. “Верба не моя – київська фірма садить, з неї роблять паливо на Європу. Медоносить непогано”, – розповів в ексклюзивному коментарі для SEEDS Олександр Руткевич.

Таких вербових полів, за словами Волинського пасічника,  висадили неподалік від його рідного села більше як триста гектарів. Розташовані вони не так далеко. “Багато полів є, саме ближче десь 500 метрів, найдальше – 2 кілометри”, – каже пасічник.Енергетичну вербу тут не косять три роки, що дає можливість рослинам дорости до того часу поки вони будуть цвісти. Що тепер даватиме змогу українським пасічникам отримати додаткового меду.

З медом цьогоріч не все гаразд – через погоду “врожай” невеликий. “Весна трохи холодна і дощова, не багато погода стояла – то й травневого меду взяв трохи, приблизно по п’ять літрів з сім’ї”, – розповів  Олександр Руткевич.

А от з проблемами бджолиного мору, на щастя, в його місцевості все гаразд. “У нас відмінний фермер який нормальними препаратами кропить ріпак, ще й в ночі. Слава Богу, все гаразд”, – додає пасічник з Волині.

 

Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!