Блакитні корови: у Латвії врятували унікальну породу ВРХ

0 2 380

Чи знали ви, що існують корови з синюватим, чи навіть ультрамариновим кольором шерсті? Ця унікальна порода – Латвійська блакитна. Попри цікавий колір шерсті та м’яса і поживне молоко, цей тип ВРХ майже зник, утім у балтійській країні вже два десятиліття займаються відродженням породи, повідомляє SEEDS.

Блакитні корови були досить поширені в Латвії ще на початку минулого століття, утім за часів СРСР у господарствах розводили більш поширені та продуктивні породи худоби, тому унікальний тип корів практично зник. У 2000 році в країні залишилось усього 18 тварин цієї породи. Саме тоді її почали відроджувати. Наразі поголів’я зросло до 1500 голів, пише видання cikavosti.com.

У 2006 році в Латвії створили “Асоціацію блакитних корів”, яка опікується відродженням породи. Власники такої ВРХ отримують держпідтримку.

Цей тип корів мешкає лише у балтійському регіоні. Така худоба є невимогливою у харчуванні та досить витривалою, вона легко переносить низькі температури. Блакитні корови не лише не залишають свої телят, а й завжди приймають і вигодовують телят інших корів. Цікаво, що коли народжуються телята цієї породи, колір їх шерсті бежевий і лише з віком він стає синюватим.

“Блакитна корова, сильна, незалежна і витривала, може залишатися на відкритому повітрі цілий рік, навіть під час зимових морозів, яких не виносять багато інших порід великої рогатої худоби. Ми ніколи не бачили, щоб корова цієї породи заражалася вірусом лейкозу великої рогатої худоби, тому ми сподіваємося визначити в майбутньому провести повний аналіз ДНК, щоб ідентифікувати гени, специфічні для блакитної корови”, – зазначає Дайга Сімкевич, голова “Асоціацію блакитних корів”.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!