Центр органічного бджільництва та апітерапії з’явиться на Кіровоградщині

0 549

У Кіровоградській області створять кластер органічного бджільництва та «Центр органічного бджільництва та апітерапії». Про це розповіла Марія Чорна, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА.

«Серед основних перспектив розвитку органічного виробництва в області визначено саме виробництво органічного меду. В обласній програмі розвитку агропромислового комплексу на 2018/23 роки закладено саме створення кластеру органічного бджільництва та „Центру органічного бджільництва та апітерапії“.

Ми розглядали ці проєкти як екологічний напрямок впливу на сталий розвиток сільського господарства, збереження екосистеми, масштабування кращих екологічних практик організації приватного бджільництва», — каже Марія Чорна.

Так, від цього матимуть певний зиск і аграрії області, оскільки із залученням бджіл збільшується урожайність сільськогосподарських культур.

«Наразі триває робота над розробкою товарного знаку для товарів і послуг кластеру та напрацьовується стратегія просування продукції кластеру органічного бджільництва», — додає директор департаменту.

За словами Олександра Оньші, засновника та директора підприємства «Пчьолич», серед завдань проєкту:

  • виробництво високомаржинальної органічної продукції, модернізація та розширення діючих потужностей виробництва продукції органічного бджільництва з високою доданою вартістю;
  • популяризація та формування у населення звичок здорового харчування та підтримки здоров’я;
  • проведення польових випробувань і серійне виробництво «Системи прогнозування та моніторингу медозбору на пасіках та охорони точків технічними ІТ-засобами» як початкового елементу впровадження технології «Індустрії 4.0.».

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!