Через блекаути ціни на соняшник стрімко падають

0 51

Енергетична криза в Україні, зокрема, відсутність доступу виробників олії до електроенергії, може негативно вплинути на ціну соняшника. Якщо ж блекаутів більше не буде, ціни навпаки можуть зрости, пише SEEDS.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у межах Всеукраїнської аграрної ради.

Наразі збиральну кампанію соняшника можна вважати завершеною. Україна зібрала близько 9,7 млн тонн олійної. Решта соняшника, яка залишилась в полях через погоду, буде передискована.

Ціни на соняшник знаходяться в залежності від попиту з боку імпортерів та переробників.

«Сьогодні реальна ціна на партію 400-500 тонн соняшника знаходиться на рівні  17000 грн/т, але показник дуже коливається в залежності від регіону», – зазначив аналітик Олексій Тартаковський.

Потенціалу до зростання цін у короткостроковій перспективі немає, імпортери достатньо закупили олійної.

Читайте також: СБУ затримала депутатку-фермерку з Харківщини, яка передала до рф 70% урожаю соняшника

Посилення енергетичної кризи може стати сильним чинником впливу на ринок.

«Вимкнення енергії може знизити попит з боку вітчизняних переробників, оскільки заводи працюють на електроенергії, а перехід на дизельні генератори занадто підніме ціни на кінцеву продукцію, тому наразі є недоцільним.  На практиці переробні заводи вимикають не більше, ніж на 2-3 години на добу, і це є прийнятним. Якщо рф продовжить знищення енергетичної інфраструктури, тоді в Україні почнуться проблеми з переробкою, і аграріям потрібно буде орієнтуватись більше на експорт. Проте, ЄС не здатна буде переробити обсяг українського соняшника. Зокрема, Румунія і Болгарія спеціалізуються на переробці сої, і фактично не мають переробних потужностей для соняшника. За такого сценарію ціни на соняшник можуть значно впасти», – вважає Олексій Тартаковський. 

Проте, якщо забезпечення заводів електроенергією не погіршиться, ціни на соняшник до кінця грудня можуть зрости до 20 000 грн/т.

«Є ризики, що ціни на соняшник дещо знизяться у найближчі два тижні, але це не є трендом,  потім показники повернуться на вищі позначки. Головний чинник – покриття заводів сировиною. Після падіння цін найближчий тиждень до 16-17 тис. грн/т на умовах СРТ завод, до кінця грудня ціни на соняшник можуть зрости до 20 тис. грн/т», – прогнозує аналітик.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!