Через брак кормів ферма із Харківщини втрачає корів, які врятували село від голоду під час окупації

0 382

Власниця молочного підприємства “Юпітер”, що в селі Хотімля на Харківщині, змушена позбутись частини корів, щоб врятувати решту. Корови худі й змучені, адже заготовити сіно під час окупації не змогли. Та навіть зараз, після звільнення, придбати корм нереально. Водії просто відмовляються туди їхати — мости підірвані, об’їзд — суцільне бездоріжжя. До того ж небезпечно через обстріли, пише SEEDS.

Наталія Коваль за кілька років разом з чоловіком створили ферму на 700 корів. Виготовляли молоко найвищого ґатунку, яке купували для дитячої молочної кухні та провідної міжнародної компанії, повідомляє vikna.tv.

Робили також сири і йогурти. Створили пекарню, кондитерську і майстерню, де ділились своїм досвідом.

В окупації майже сотня тварин загинула. Заготовити сіно під час окупації не могли — земля замінована. До того ж власної техніки немає, а в сусідніх господарствах вона покрадена або спалена. Тепер фермери надоюють удесятеро менше молока, ніж до 24 лютого.

Треба щонайменше рік, щоб досягти попередніх показників, каже фермерка. Але вже сьогодні тварин нічим годувати. Кормів лишилося на місяць.

Читайте також: На Львівщині фермерка створила прихисток для переселенців та забезпечила їх роботою

Попереду важкий шлях, але пані Наталія вірить, що вдасться все подолати! Вона шукає підтримки українських і міжнародних партнерів, і вдячна всім, хто допоможе врятувати тварин.

“Спочатку я думала, що нас відштовхнули на рік, але зараз я розумію, що ми відкотилися років на п’ять. Але я впевнена, що ми переможемо і зможемо все відновити! І будуть в нас і школа-майстерня, і будуть до нас приїздити”, – говорить пані Наталія.

Щоб підтримати фермерство та врятувати тварин, можна переказати кошти на цю картку:

  • ПриватБанк: 4149 4378 6979 4501, Наталія Коваль

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!