Як безсніжні морози впливають на посіви озимих культур

0 410

Через мороз на Харківщині пошкоджено частину посівів озимої пшениці. Холод спричинив появу тріщин на землі. Також рослини почали підмерзати, а їхні корені рвуться, пише SEEDS.

Про це розповів фахівець Інституту рослинництва імені Юр’єва Олег Леонов.

“Верхівки кінчиків вже попідмерзали, але це не є ще катастрофою”, — говорить агроном, повідомляє suspilne.media.

Озимину фермери Інституту рослинництва імені Юр’єва посіяли у жовтні, говорить завідувач лабораторії селекції пшениць Олег Леонов. З початку зими поле стоїть без снігу, з кінця минулого тижня ночами температура на Харківщині знижується до 15° морозу. За словами Леонова, безсніжжя та мороз можуть вплинути на наступний врожай.

“До 20° мороз може виявитися критичним, особливо наприкінці перезимівлі. В лютому, на початку березня такі морози можуть викликати загибель рослин. Крім того, такі морози — й безсніжжя, репається земля і розриває кореневу систему”, — говорить завідувач лабораторії селекції пшениць.

Леонов каже, зазвичай озимину починають сіяти у вересні, але цього року завадили дощі — роботи затрималися на місяць. Через пізній посів рослини не встигли достатньо сформуватися” Ще фаза важлива, в якій перебуває озимина. Якби вдалося посіяти в вересні, то вона розкущилась і накопичилися цукри, поживні речовини, які дозволяли переносити більші морози”.

Читайте також: Заморозки та спека вплинули на якість та обсяги яблука в ЄС

Оцінити, як озимина перенесе нинішній безсніжний мороз, можна буде навесні, каже Леонов.

Погода — не єдиний фактор, який впливатиме на обсяги наступного врожаю: через бойові дії та мінування полів на Харківщині озиминою засіяли менш як 200 тисяч гектарів, повідомив речник облдержадміністрації Сергій Кіш з посиланням на облдепартамент агропромрозвитку. Це — третина від торішніх посівних площ.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!