Через підрив Каховської ГЕС може затопити до 80 населених пунктів  

0 192

Цієї ночі російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. Внаслідок підриву ГЕС затоплення загрожує майже 80 населеним пунктам регіону, завив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише SEEDS.

«Займаємося евакуацією жителів районів підтоплення. Наразі проводяться евакуаційні заходи з мікрорайону Острів у Херсоні. Сформовані евакуаційні потяги до Миколаєва.

Оцінюємо наслідки для довкілля та загрозу для Запорізької атомної електростанції. Через відсутність доступу до неї така оцінка ускладнена», – написав Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.


«Знищення Каховської ГЕС — терористичний акт з боку росії, яка несе за це повну відповідальність. Руйнування ГЕС загрожує екологічною катастрофою для Півдня нашої держави. Світ має відреагувати. Негайно. Але не просто словами, а діями. росія має негайно забратися із ЗАЕС, аби уникнути подальшої катастрофи.

Зараз наше першочергове завдання — допомогти людям у районах затоплення. Тримаємо стрій. Вистоїмо. Переможемо», – пише прем’єр-міністр.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що підрив росіянами Каховської ГЕС може позбавити питної води жителів Херсонщини та окупованого Криму, а також становить загрозу для Запорізької АЕС.


У ніч проти 6 травня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Інформацію повідомило оперативне командування “Південь”, а згодом підтвердив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін. За його словами почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів, а критичного рівня вода досягне через 5 годин (до 12:00).  

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!