Через війну в Україні продовжує скорочуватися кількість худоби

0 173

Станом на 1 листопада 2023 року поголів’я ВРХ в Україні скоротилося на 190 тис. голів, що на 7,9% менше порівняно до минулорічного періоду і на 2,14% менше порівняно до 1 жовтня поточного року, пише SEEDS.

За попередніми даними Держстату, станом на 1 листопада 2023 року в присадибному і промисловому секторі Україні утримується 2 млн 406,1 тис. голів ВРХ, у тому числі 1 млн 320,3 тис. корів.

За останній рік поголів’я ВРХ в Україні скоротилося на 190 тис. голів (-7,9%), а кількість корів скоротилася на 88,7 тис. голів (-6,72%). Про це повідомила Асоціація виробників молока з посиланням на дані Держстату.

Читайте також:  Корова-рекордсменка з Черкащини щодня дає понад 40 літрів молока  

В промисловому секторі утримується 923,8 тис. голів ВРХ, що на 5,4 тис. голів (-0,58%) менше ніж торік. Поголів’я корів на підприємствах скоротилося до 380,8 тис. голів, що на 5,2 тис. голів (-1,37%) менше порівняно до 1 листопада 2022 року.

В присадибному секторі знаходиться 1 млн 482,3 тис. голів ВРХ, що на 184,6 тис. голів (-12,45%) менше порівняно до 1 листопада минулого року.

Кількість тварин продовжує скорочуватися через негативні наслідки війни для тваринництва України, – вважає аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

На його думку, поголів’я ВРХ продовжує скорочуватися внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Типовою ситуацією для прифронтових регіонів є загибель певної кількості ВРХ внаслідок обстрілів російських окупантів.

Чимало фермерів залишили корів на окупованих територіях і не підлягають обліку або були конфісковані російськими окупантами і продані на м’ясо. Тварин, які отримали поранення відправляють на вибраковку, що також сприяє зменшенню поголів’я.

Читайте також: Селекціонери з Вінниці вирішили об’єднати овочівників всієї України за допомогою патріотичної кукурудзи

Крім цього під час війни погіршився стан годівлі, що має негативний вплив на стан здоров’я тварин і вірогідно призводить до зниження репродуктивності. Багато полів, де фермери вирощували кормові культури або пасли худобу, забруднені мінами та снарядами і не придатні для використання.

Вірогідно, фермери утримуються від збільшення поголів’я корів через зростання витрат на виробництво кормів, нестачу оборотних та кредитних коштів. Зазначені фактори стримують процес відновлення поголів’я ВРХ в Україні.


В регіональному розрізі близько 53% тварин від загального поголів’я ВРХ утримується в господарствах усіх категорій в наступних областях:

  • Хмельницька область – 232 тис. голів;
  • Полтавська область – 193 тис. голів;
  • Вінницька область – 183 тис. голів;
  • Тернопільська область – 146 тис. голів;
  • Одеська область – 136 тис. голів;
  • Чернігівська область – 130 тис. голів;
  • Черкаська область – 128 тис. голів;
  • Львівська область – 126 тис. голів.

Найбільш вразливими до викликів війни виявилися господарства населення, де кількість тварин суттєво зменшується кожного місяця. Промислові підприємства виявилися більш стійкими до викликів воєнного часу, про що свідчить менші темпи скорочення поголів’я.

Згідно Держстату, збільшення чисельності поголів’я ВРХ відбулось у Донецькій області (+12,8%), Харківській області (+15,5%) та у Херсонській області (+6,1%) порівняно до 1 листопада минулого року.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!