Корова-рекордсменка з Черкащини щодня дає понад 40 літрів молока  

0 165

На Черкащині фермери вихваляються своєю коровою-рекордсменкою. Корова Кіса дає за добу в середньому 42 літри молока, але буває і більше. Характер має норовливий, може і буцнути копитом, пише SEEDS.

“Зранку 20, в обдню дойку літрів 15 і увечері 12, дуже хороша корова. Вона знає кожну доярку, ми знаємо всі її викрутаси, знаємо, що до чого, як ставитися до неї”, – розповіла операторка машинного доїння Світлана Коваленко 5 каналу.

Усі корови на фермі дають гарні надої – кажуть працівники. Дійних тут майже 700 голів. Загалом на фермі худоби удвічі більше – вирощують українську породу “молочна червоноряба”.

“У нас безприв’язне утримання, у них є вільний доступ до води, до їжі, де захотіла – там лягла, відпочиває, звісно що комфортно почувається і від цього більший надій дає”, – каже зоотехнік Тарас Кириченко.

Для здоров’я рогатих та гарної лактації зоотехніки розробили для них корисний раціон. Їжа в доступі цілодобово. Також, щоб були гарні надої – потрібно щоб худоба не стресувала, а нині це важко через війну – каже керівник ферми. Задля спокою корів тут роблять усе можливе – за будь-яких умов дотримуються графіка доїння та догляду.“Стосовно виробництва – виробництво жодного дня не стояло, реалізація молока завжди відбувалася, частково закупили генератори, так як були проблеми зі світлом, коли відключали світло”, – розповідає керівник молочно-товарної ферми Тарас Заремба.

Читайте також: З початку війни Україна втратила понад 40% тваринного світу на територіях, де точились бої

Зовсім уникнути стресів на фермі не вдалося. Адже частина співробітників пішли захищати Україну. Дехто повертається із травмами – їм допомагають із реабілітацією. Але через війну темпи виробництва не зменшують, а навпаки.

Корова-рекордсменка ще не раз здивує, переконані фермери. Корова отелилася втретє, тож є імовірність, що наступного разу надої будуть ще більші. А завдяки гарному догляду, переконані працівники, й інші рогаті стануть рекордсменками.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!