Через заморозки деякі садівники України можуть втратити чи не половину врожаю ранніх яблук

0 150

Унаслідок останніх заморозків в Україні, пік яких припав на 19-20 квітня, частково постраждали насадження зерняткових і кісточкових фруктів, пише SEEDS.

За словами садівників, максимальної шкоди несприятливі погодні умови завдали яблуневим садам на Вінниччині. Саме там сконцентровані основні площі цих культур, повідомляють аналітики EastFruit.

У деяких господарствах повідомили про можливі втрати понад половини майбутнього врожаю яблук, але в більшості випадків це стосувалося ранніх і середніх сортів яблука, таких як “Мельбурн”, “Женева” тощо.

Читайте також: Квітневі заморозки ледь не згубили ранній врожай спаржі в Україні

Щодо ж зимових сортів яблука, то тут садівники були більш стримані в прогнозах врожаю і повідомляли, що, вони сподіваються, що заморозки не зробили істотного впливу на перспективи врожаю.

Також слід зазначити, що максимальні збитки в господарствах були зафіксовані саме в пониззі, де в нічний час накопичувалося і затримувалося холодне повітря. У таких місцях температури сягали -3°С і нижче.


Щодо інших регіонів України, то незначний збиток від заморозків 19-20 квітня відзначався також у Чернівецькій області, де місцеві садівники оцінюють втрати майбутнього врожаю на рівні 10-15%.


При цьому шкода насадженням фіксувалася як точкова – виключно в пониззі. Своєю чергою, садівники інших регіонів країни повідомили про відсутність втрат майбутнього врожаю яблук, і нічні температури там протягом останніх вихідних не були настільки критичними.

Фермери в Миколаївській області повідомляли про можливу втрату врожаю черешні ранніх сортів, а садівники Чернівецької області побоюються, що не зберуть усі заплановані обсяги абрикоса.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!