Чому українські банки зацікавились кредитуванням аграрного мікробізнесу

0 1 411

Що робити аграріям при нестачі фінансування у власний проект? Яким чином можна терміново отримати готівку? До кого звертатися, коли в сезон не вистачає оборотних коштів? Відповіді на ці питання, в ексклюзивному інтерв’ю для Agri-Gator дав фінансовий експерт, начальник управління розвитку агробізнесу “БАНКУ АЛЬЯНС” – Андрій Дальчанін.

– З якими проблемами найчастіше стикаються аграрії, і яке рішення банк може їм запропонувати?

– Найчастіше, особливої підтримки вимагає малий бізнес та ті підприємці, які тільки починають робити перші кроки в агросекторі. Також, незалежно від величини компанії, в сезон усі потребують обігових коштів. Багато хто починає шукати фінансування в банках, але умови не завжди відповідають вимогам аграріїв.

У “БАНКУ АЛЬЯНС” досить гнучка стратегія, до кожного випадку ми запропонуємо індивідуальний підхід. На даний момент, ми бачимо, що агросектор – це драйвер української економіки, який тим не менш, потребує зміцнення зовнішніми силами.

Саме тому з січня ми почали впроваджувати стратегію розвитку і підтримки агросектора, в березні було укладено перші угоди – ми профінансували аграріїв у Волинській області.

Наразі ми зосередилися на зерновиках і технічних культурах, але банк готовий прописувати програми з урахуванням потреб усіх представників агросектору.

Ми надаємо аграріям можливість самостійно управляти своїми фінансовими потоками, сприяємо, якщо необхідна термінова видача готівки. До речі, це досить ризикована операція, – видати юридичній особі готівкові гроші. Але ми вирішуємо і це фінансове питання.

– Зазвичай банки хочуть співпрацювати тільки з представниками середнього бізнесу, з огляду на те, що великі холдинги закредитовані, а малий бізнес не має заставного майна. Кому віддаєте перевагу Ви?

– Дійсно, наразі у представників мікробізнесу існують проблеми із заставою та звітністю. Іноді приїжджаєш до такого підприємця на поле: 200 га землі та два плуга – це все що у нього є.

Крім цього, кість підготовки фінансових документів аграріями невеликих фермерських господарств, все ще потребує покращення. У ряді випадків ми надаємо консультаційну допомогу.

Ще на самому початку у нас була стратегія: співпраця з агропідприємцями, які мають від 200 до 5 тис. га. Далі до нас прийшов холдинг, і ми збільшили сегмент до 15 тис. га. Потім приєдналася компанія із земельним банком в 28 тис. га.

На даний момент, можна стверджувати, що наш ліміт практично не обмежений, але у фокусі – кредитування невеликих фермерських господарств.

Аграрних клієнтів відбираємо ретельно, проводимо співбесіди. У більшості випадків, вже через 2 хвилини подібної співбесіди, розумієш, чи буде подальша співпраця. Подібний принцип діє в мікробізнесі. В роботі з великими холдингами основне значення має не людський фактор, а то, як саме підприємець веде бізнес.

– На Ваш погляд, які агросектори особливо потребують фінансування?

– На даний момент практично не охоплений ринок овочівників і садівників. З ними намагаються працювати, але в цьому сегменті досить велика ризиковість, мало хто хоче працювати також і через малий земельний банк (20-40 га).

Потрібен правильний підхід, з урахуванням сезонності, погодних аномалій і т.д. Ми вбачаємо великий експортний потенціал у агроторгівлі українською ягідною та плодоовочевою продукцією, бачимо перспективи у фінансуванні цього сектору.

Наразі ми вивчаємо це питання, зустрічаємося з організаціями, які консультують овочівників і садівників, і розробляємо можливий план реалізації роботи з ними. “БАНК АЛЬЯНС” пропонує агровиробникам швидке обслуговування за оптимальними тарифами.

SEEDS.org.ua за інформацією Agri-Gator

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!