Ціни на свинину залишаються стабільними: чого очікувати в другій половині квітня?

0 382

З початку березня закупівельні ціни на свиней забійних кондицій в Україні практично не змінились. Утім, спостерігаються значні розбіжності в діапазоні цін на свинину живою вагою у різних регіонах. Наразі найбільше живець вартує у західних областях, а найдешевше свиней забійних кондицій закуповують у східних областях, повідомляє SEEDS.

“Найвищі закупівельні ціни на свинину спостерігаються у західних областях країни, де істотно зросла концентрація населення з початку бойових дій. Зокрема, активний попит з боку кінцевого споживача на тлі недостатньої пропозиції свинини для задоволення збільшених потреб підвищило діапазон закупівельних цін до 46-48 грн за кілограм.

Центр та Схід країни, більше вражені бойовими діями, відчули істотний тиск на ціни з боку часткового скорочення забійних та м’ясопереробних потужностей та відтоку населення у безпечніші регіони. Тож в центральних областях ціни закупівлі коливаються в межах 43-46 грн за кілограм, а максимальна позначка для операторів Сходу на гривню нижча. На Півдні країни, де традиційно пропозиція свинини дещо менша ніж в інших її частинах, товарне поголів’я реалізують по 46-47 грн за кілограм”, – повідомляють у Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Що ж до ситуації з роздрібними продажами на ринках і в магазинах, то на початку березня свинина дорожчала, особливо у західних областях, де спостерігався наплив внутрішньо переміщених осіб. Утім, до кінця березня ситуація на ринку стабілізувалась і за підсумками місяця свинина навіть подешевшала на 1%, порівняно з лютим.

Що ж до подальшого розвитку подій (на 11-17 квітня), то в АСУ прогнозують незначне подорожчання.

“Цього тижня переважна частина операторів реалізувала усі заплановані товарні партії, а подекуди лунали запити на додаткові об’єми. Тож свинарі прогнозують, що ціни реалізації зможуть трохи укріпитися (+0,5 грн/кг) чи щонайменше залишаться на досягнутому рівні”, – повідомляють в Асоціації “Свинарі України”.

Як зазначають аналітики SEEDS, перед Великоднем попит на свинину в Україні традиційно зростає, тому подорожчання м’яса має відбутися, якщо не цього, то наступного тижня. Утім, через війну рівень невизначеності на ринку залишається високим, тому цінові коливання залежатимуть від ситуації в країні.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!