Ціни на яблука в Україні незабаром можуть зрівнятися з вартістю екзотичних фруктів

0 2 465

Аналітики EastFruit звернули увагу на різке зростання цін на яблука в Україні за останній тиждень. На думку експертів, на це вплинула ціла низка факторів, пише SEEDS.

Для початку, це загальне виробництво яблука, яке в Україні в 2023 році, найімовірніше, знизиться. Другий фактор – це різке зниження виробництва яблука в країнах Євросоюзу і загалом вельми позитивні для зростання цін новини з різних регіонів світу. До речі, відтоді прогноз виробництва яблука було ще більш знижено, причому досить різко.

Читайте також: На Одещині школярі створили рекордний портрет Шевченка з 7004 яблук

Третій фактор – це зростання цін на яблучний концентрат і різке збільшення попиту на яблуко для переробки. У цьому матеріалі ми детально аналізували перспективи зростання ціни на промислове яблуко внаслідок цього фактора і те, наскільки це зростання розтягнеться в часі, і, поки що, прогнози збуваються.

Тим часом, у Польщі ціни на промислове яблуко зростають практично щодня, а Україну звинувачують у постачанні яблука для переробки на заводи до Польщі.

“Україна справді експортує промислове яблуко, проте основні обсяги яблука для переробки йдуть не в Польщу, а в Австрію, де ціни ще вищі. При цьому закупівельні ціни на промислове яблуко на внутрішньому ринку також почали зростати, тому що із закупівлею його у зв’язку з дефіцитом транспорту і підприємців, які раніше займалися заготівлею такої сировини у населення, зараз є серйозні складнощі”, – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.

Ціни в довгостроковій перспективі точно зростатимуть, до того ж їхнє зростання може бути досить швидким із періодами стабілізації. Тому варто очікувати, що споживачеві доведеться заплатити за яблуко в зимово-весняний період як за якийсь екзотичний фрукт, адже навіть банальні банани, ціни на які зазвичай порівняно стабільні, зараз теж активно дорожчають, вважають фахівці проєкту EastFruit.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!