Цього року імпорт свинини Україною зріс на 41%

0 169

У жовтні імпорт свинини свіжої, охолодженої та мороженої становив 4,3 тис. тонн, що на 49% більше, ніж у вересні. Загалом за 10 місяців 2022 року імпорт зріс на 41% у фізичному об’ємі та на 56% у вартісному об’ємі, що становить 45,1 тис. тонн і 92,7 млн доларів відповідно, пише SEEDS.

Таку інформацію оприлюднили на сайті Українського клубу аграрного бізнесу.

Від початку повномасштабного вторгнення до 1 липня, порівняно з аналогічним періодом минулого року, імпорт свинини зріс у 2,5 рази, але з моменту повернення мит та податків на імпорт, об’єми поставок дещо скоротились – від липня до жовтня об’єми імпортного м’яса зменшились на 28% порівняно з липнем-жовтнем 2021 року. Основними країнами, з яких імпортували свинину, були країни ЄС, Польщі, Нідерландів, Данії, Іспанії.

Читайте також: Ціни на м’ясо: найбільше подорожчала свинина

Водночас, в Україні спостерігається тенденція до зменшення поголів’я свиней: станом на 1 жовтня 2022 року налічується 5,2 млн голів, що на 12,9% менше ніж в 2021 році. Загальна чисельність свиней, що вирощується на підприємствах, становить 3,2 млн голів – 61,4% від загального поголів’я. За словами Максима Гопки, аналітика УКАБ, скорочення поголів’я відбулося через бойові дії та окупацію українських територій, як наслідок – зменшення  забійної маси свиней на 11,2%, яка за 9 місяців 2022 року склала 479,6 тис. тонн.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!