Цього року Україна найчастіше імпортувала фрукти та гриби

0 144

За даними Державної митної служби, у січні-серпні 2022 року в Україну було ввезено агропродукції на 3977 млн дол. США. Це на 22 % менше, ніж за 8 місяців минулого року, поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький, пише SEEDS.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції до України, як і зазвичай, виступають держави Європейського Союзу. Обсяги імпортних поставок з цього регіону склали 2176 млн дол. США, тобто майже 55 % закупівель.

У країнах Азії наша держава закупила харчів на 754 млн дол. США (19 %), у країнах Латинської Америки – на суму 256 млн дол. США (6 %), а Африки – 148 млн дол. США (4 %).

Поставки з цих чотирьох регіонів покривають понад 4/5 всього вітчизняного імпорту продукції АПК.

Рейтинг основних постачальників продовольства в Україну звично очолює Польща (590 млн дол. США). До топ-10 цього переліку увійшли Туреччина (339 млн дол. США), Німеччина (294 млн дол. США), Італія (226  млн дол. США), Нідерланди (185 млн дол. США), Франція (166 млн дол. США), Норвегія (131 млн дол. США), Сполучені Штати Америки (121 млн дол. США), Китай (118 млн дол. США) та Іспанія (111 млн дол. США).

Сумарно вони забезпечують понад 57 % українського аграрного імпорту.

Читайте також: Виробники яблук звернулися до європейських імпортерів та постачальників добрив і ЗЗР

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається без суттєвих змін. В нинішньому році зростання вартості закупівель фіксується лише щодо овочів та залишків переробної промисловості, зауважив експерт.

Найбільша частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на плоди та ягоди. Імпорт продукції цієї групи продуктів за 8 місяців поточного року склав 398 млн дол. США.

Серед товарів – лідерів за обсягами закупівель – традиційно риба та морепродукти. Їх імпорт за січень-серпень 2022 року склав 362 млн дол. США.

Насіння і плодів олійних, переважно соняшнику для сівби, за січень-серпень 2022 року імпортували на 264 млн дол. США.

Значно – на понад 40 % – збільшилась вартість закупівлі овочів. За цей період вона склала 263 млн дол. США.

Обсяги поставок в Україну різних харчових продуктів – екстрактів, концентратів і соусів – становили 262 млн дол. США.

Алкогольних і безалкогольних напоїв з початку року імпортували на 261 млн дол. США, а тютюнових виробів – на 227 млн дол. США.

Залишків, кормів для тварин закупили на суму 229 млн дол. США.

Сукупно ці продукти утворюють 57 % вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумував Богдан Духницький.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!