Цьогоріч багато українських аграріїв перейшли із зернових на олійні культури

0 862

Висока врожайність цього сезону може зіграти злий жарт з агросектором. Половина від вартості зернових йде на логістику, трохи краща ситуація з олійними, пише SEEDS.

Про це розповів генеральний директор УКАБ Роман Сластьон під час XIV Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM).

«Багато аграріїв цього року перейшли із зернових на олійні культури, розуміючи, що останні при проблемах з логістичними ланцюжками, мають більше шансів бути експортованими.

Щодо цін, то ситуація не така оптимістична, як минулого року, триматися стає все складніше, половина від вартості зернових йде на логістику, з олійними ситуація трохи краща», – вважає Роман Сластьон.

Читайте також: Заради будівництва біометанових заводів в Україні, інвесторів звільнили від низки податків

Водночас, за його словами, для цукрової галузі це вже третій поспіль успішний рік, оскільки зберігається потенціал до подвоєння обсягів з експорту цукру, якщо не буде перешкод в експорті до ЄС.

«Щодо тваринництва, то позитивні тенденції маємо в нарощенні поголів’я на сільськогосподарських підприємствах та у збільшенні рентабельності виробництва.

Загалом для всіх агрогалузей визначальними факторами на наступний рік стануть: динаміка цін на інших експортних ринках, можливість експорту через Чорне море та ЄС, зниження вартості логістики, доступні кредити, ціни на енергію та курс гривні», – повідомив Роман Сластьон.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!