Цьогоріч в України лохина коштувала дорожче, ніж за кордоном

0 851

У професійному сегменті вирощування лохини в Україні експортується приблизно 44-45% ягід. Головними ринками збуту є країни Європейського союзу, однак цього річ лохину було вигідніше продати в Україні, ніж експортувати її до Польщі.

Про це на вебінарі “Непереможений ЄС: досягнення та провали українських виробників плодоовочевої продукції на ринку розвинутих країн” розповіла експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

За її словами, лохина найкраще з усіх ягід переносить транспортування. При цьому в структурі споживання поряд з експортом черешні та суниці садової займає дуже незначну частину, тому має перспективи зростання.

Однак Гетьман звертає увагу, що цього року ціни на лохину на внутрішньому ринку України були навіть вищими за експортні. Зокрема, фахівець порівняла рівень цін на львівському ринку “Шувар” та польському “Броніше”.

“Якщо брати дані по митниці за 2019 рік включно по серпень, то середня експортна ціна була 4,05 €/кг, а на внутрішньому ринку такої ж якості ягоди можна було придбати за 5,15 €/кг”, — зазначила Тетяна Гетьман.

Все ж, усі великі виробники лохини на сьогоднішній день у стратегічних планах розвитку обов’язково ставлять зовнішні продажі. Лохина є найбільш експортованою ягодою з України, додала вона.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!