Дерево-хмарочос: проєкт львівських архітекторів переміг на міжнародному конкурсі

0 627

Львівське архітектурне бюро Guess Line Architects здобуло перемогу на популярному міжнародному конкурсі «eVolo Skyscraper Competition». Архітектори спроектували живий хмарочос для Нью-Йорка, сформований із запрограмованого дерева.

Оригінальну ідею високо оцінило міжнародне журі, яке визнало роботу львів’ян найкращою серед майже 500 учасників.

Як розповів архітектор Guess Line Architects Андрій Лесюк, ідея спроектувати будинок з живого дерева з’явилася у його команди доволі несподівано.

«Я дізнався про цей конкурс ще студентом і завжди була мета на ньому перемогти. В кінці 2020 року ми вирішили таки взяти участь, почали шукати ідею. На неї надихнув мій батько: він дивився телевізор і там розказували про павловнію – дерево, яке росте до 5 метрів в рік, його ще називають алюмінієвим деревом.

Я подумав, що якщо ще прискорити ріст дерева, то ми зможемо досягнути більшої висоти і зробити з нього будь-яку форму. За допомогою спеціальних направляючих можемо виростити хмарочос», – розповідає Андрій Лесюк.

Архітектори пропонують сформувати з гілок не лише каркас будівлі, але й стіни та підлогу.

За словами архітектора, зараз у світі уже вирощують з дерева стільці та мости, а програмувати будинки з дерев зможуть у найближчому майбутньому.

«Зараз ця ідея виглядає досить абстрактною, але насправді вона є досить реалістичною для майбутнього. Уявімо, що вчені зможуть винайти дерево, яке буде рости не у 5 разів швидше, як павловнія, а в 30-40 разів скоріше. Тоді можна за 15 років виростити цілий будинок, який не потребує ні будівельних матеріалів, який достатньо просто забезпечити добривами та водою.

Тоді ми просто садимо дерево і воно починає рости, ми формуємо спочатку каркас, потім менші гілки формують кімнати, стіни. Ще менші гілки заповнюють стіни і створюють внутрішній простір. Ми фактично програмуємо дерево», – пояснює Андрій Лесюк.

Живий хмарочос у Нью-Йорку можна виростити за 15-20 років. Львівські архітектори наголошують, що їхній проект є максимально екологічним, адже такі будинки не матимуть негативного впливу на середовище.

Проект живого хмарочосу від Guess Line Architects здобув перше місце на цьогорічному архітектурному конкурсі «eVolo Skyscraper Competition». Це один з найбільш популярних конкурсів для архітекторів, де представляють ідеї для висотної архітектури. Призовий фонд конкурсу становить 5000 доларів. Цей конкурс проводять з 2006 року і щорічно на нього подається 500-1000 учасників.

У 2021 році участь у конкурсі взяли 492 ідеї архітекторів зі всього світу. Окрім того, результати цього конкурсу опублікують в найбільш популярних журналах та інтернет-виданнях світу, таких як The New York Times, The Huffington Post The Wall Street Journal тощо.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Zaxid.net

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!