Держава надасть підтримку 14 тис. аграріїв

0 232

На початку вересня Міністерство аграрної політики та продовольства України анонсувало програму підтримки виробників с/г продукції за двома напрямами: перший – для аграріїв, які обробляють 1-120 га угідь сільськогосподарського призначення (виплата 3 100 грн на 1 га), другий – для тих, хто утримує від 3 до 100 корів (виплата 5 300 грн на корову). За результатами опрацьованих заявок, учасниками програми стали вже 13 960 українських аграріїв, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Відповідно до наказу, який вже затверджений Мінагрополітики за вересень 2022 року, заявники отримають 917 млн грн. Зокрема, 10 592 учасники програми за напрямом “субсидія на одиницю (1 га) оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення” отримають виплати на суму  769 млн грн на загальну площу 248 тис. га; 148 млн грн на утримання 27 864 корів будуть перераховані  3 368 учасникам програми за напрямом “дотація на ВРХ (корови) усіх напрямів продуктивності”.

Окрім затверджених до виплати заявок на опрацюванні знаходиться ще понад 15 тисяч. Наразі реєстрація за програмою призупинена до завершення обробки отриманих заявок і визначення залишку коштів. Заявки учасників, які подавалися раніше, опрацьовуватимуться у встановленому порядку.

Читайте також: Мінагрополітики пропонує ухвалити законопроект щодо компенсації витрат і дотацій на розвиток агровиробництв

До слова, програма фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу. Загальна сума коштів – понад 1,5 млрд гривень.

Учасниками програми стали виробники сільськогосподарської продукції, котрі зареєстровані у Державному аграрному реєстрі та відповідали її критеріям. Бути учасником ДАРу є однією з ключових умов участі в програмі. До того ж усі реєстранти ДАРу можуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми підтримки та подати заяви на них онлайн.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!